Dienas ziņas

Ņūhempšīras priekšvēlēšanās uzvar Sanderss

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ceļa pārvadu nevar nodot ekspluatācijā

Daugavpils ceļa pārvadu nevar nodot ekspluatācijā materiālu nomaiņas dēļ

Pirms vairāk nekā diviem gadiem iesāktā divlīmeņu pārvada būvniecība Daugavpilī ir noslēgusies, bet to nav iespējams nodot ekspluatācijā. Būvdarbu laikā nomainīti materiāli, ko būvnieki nav saskaņojuši ar atbildīgajām institūcijām. Problēmas joprojām nav atrisinātas arī ar kompensācijām iedzīvotājiem, kuriem darbu laikā radušās plaisas netālu esošajās mājās.       

2017. gada izskaņā tika sākti divlīmeņu automaģistrāles būvniecības darbi Daugavpilī Smiltenes ielā, lai novērstu infrastruktūras pārrāvumu pilsētā un radītu alternatīvu maršrutu tranzīta un kravas auto, atdalot šo transporta plūsmu no vietējās nozīmes sabiedriskā transporta ceļiem.

Turklāt pārvada būvniecība ierobežojusi piekļuvi turpat blakus esošajiem īpašumiem, bet dažiem netālu esošiem namiem būvdarbu rezultātā konstatētas plaisas sienās, logu aiļu sašķiebšanās un citi bojājumi.

“Nekas nav mainījies, kompensācijas mums tikai sola, solīja vērtēšanas komisiju, kā teica mēra kungs, viņi gribēja šīs mājas nojaukt, un, kā bija plānots pirmā projekta ietvaros, te veidot zaļo zonu, stāvvietas. Pagaidām vērtēšanas komisija nav bijusi, gaidām. Man veica bojājumus namam celtniecības laikā, es uztaisīju tāmi, un to ierakstīju kompensācijas iesniegumā. Lai vismaz par šo naudu varētu veikt pati remontu,” stāsta Daugavpils iedzīvotāja, nama zem tilta īpašniece Jeļena Korsaka.

Tikmēr pašvaldībā skaidro, ka joprojām nav izmaksātas kompensācijas mājokļu īpašniekiem, kā arī neviens nesteidzas pieprasīt tās tieši no būvfirmām.

“Es šaubos, ka būvnieki būs gatavi tāpat bez diskusijām uzņemties savu atbildību un maksāt par veicamajām ekspertīzēm, nu, tas būtu tā kā loģiski, jo pārsvarā šīs izmaiņas ir notikušas viņu darbības rezultātā. Ir lielas bažas, ka tas gulsies uz pašvaldības pleciem,” spriež Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Lāčplēsis.

Noslēdzot līgumu ar būvfirmu, tika iekļauts speciāls punkts saskaņā ar tiesiskās atbildības apdrošināšanu. Zaudējumu nodarīšanas gadījumā cietušajiem paredzēta kompensācija 30 000 eiro apmērā.

Pārvada nodošana ekspluatācijā iestrēgusi arī jautājumā par nesaskaņotu materiālu izmantošanu objektā. Būvniecības valsts kontroles biroja inspektoriem apsekojot objektu un veicot pārbaudes dokumentācija, tika konstatētas neprecizitātes.

“Pagājušajā nedēļā bija tikšanās ar būvuzņēmējiem, līdz šim nav līdz galam saņemta informācija, gala maksājumi arī nav samaksāti. Ir finanšu ieturējums no būvuzņēmējiem, līdz ar to uz doto momentu pilsētas administrācija un darbinieki risina jautājumu ar būvniekiem par materiālu saskaņošanu,” norādīja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks, attīstības komitejas priekšsēdētājas vietnieks Igors Prelatovs.

Šobrīd tiek skaidroti apstākļi, kāpēc Daugavpils divlīmeņa pārvada celtniecības laikā varēja notikt materiālu nomaiņa. Bet tikai pēc visu konstatēto trūkumu novēršanas būvniecības dokumentācija tiks atkārtoti iesniegta izskatīšanai Būvniecības valsts kontroles birojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt