Dienas ziņas

Augļkopības institūtam jauna laboratorija

Dienas ziņas

Kurzemes piekrastē uzlabo atkritumu apsaimniekošanu

Daugavpils Būvniecības tehnikumā atklāj mācību kompleksu

Daugavpils Būvniecības tehnikumā atklāj mācību kompleksu

Pieprasījums pēc dažāda līmeņa speciālistiem būvniecībā, metālapstrādē un inženierzinātnēs ik gadu pieaug, tāpēc tiek meklēti risinājumi gan profesionālās izglītības kvalitātes uzlabošanai, gan arī mācību vides labiekārtošanai. Ar jaunu vizuālo tēlu un mūsdienīgu aprīkojumu tagad lepojas Daugavpils Būvniecības tehnikumus.

Šis gads profesionālās izglītības kompetences centrā (PIKC) "Daugavpils Būvniecības tehnikums" ir svētkiem un pārvērtībām piepildīts. Nesen skolai apritēja 50 gadi, un nupat atklāts arī trīs ar pusi hektārus plašs modernizēts mācību ēku komplekss. Tas tapis gandrīz divu gadu laikā, un 9,5 miljonu eiro vērtībā projektu finansēja valsts, kā arī Eiropas reģionālais attīstības fonds.

„Ir ielikti pietiekoši daudz līdzekļu, lai mēs varētu piedāvāt kvalitatīvu izglītību,” saka PIKC Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska.

„Tas ir galvenais mērķis: lai mēs būtu mūsdienīgi, lai mēs būtu konkurētspējīgi, lai jaunietim būtu vēlme mācīties. Jo darbs – tas ir prieks. Un būtībā prieks mūsdienu laikmetā ir tad, kad viss ir sakārtots,” norāda Ostrovska.

Labiekārtota un mūsdienīga vide motivē jauniešus pievērst lielāku uzmanību mācību rezultātiem. To pierāda arī pasākuma viesu un skolas audzēkņu sagatavotie paraugdemonstrējumi atjaunotajās ķīmijas un autodiagnostikas laboratorijās. „Tikko redzētie demonstrējumi liecina par to, cik lieliska vieta ir izveidota jauniešiem, lai tur mācītos. Protams šis ir ļoti nozīmīgs posms tieši profesionālās izglītības prestiža celšanai,” atzīmē Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāre Līga Lejiņa.

Papildus infrastruktūras uzlabošanai jādomā arī par profesionālās izglītības kvalitāti, uzsver  Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji, kas turpmāk sadarbībā ar reģionu pašvaldībām un uzņēmējiem iecerējuši veikt virkni dažādu reformu. „Šobrīd strādājam aktīvi ar profesionālās izglītības programmu saturu. Pārejot uz tā sauktām modulārām programmām, kas mums iedotu daudz lielāku brīvību un elastību piedāvāt apmācībām to, kas tiešām nepieciešams. Pedagogu kompetenču pilnveidošana ir vēl viens virziens, kurā mēs darbojamies,” norāda Lejiņa.

Viņu papildina projekta atbildīgais būvuzraugs Guntars Stuburs.

„Šis bija pats pēdējais brīdis, kad vispār sākt šo jautājumu risināt, jo valstī tiešām trūkst speciālistu. Latvijā vajag, lai mēs varētu attīstīties tālāk uz priekšu. Ir vajadzīgi šie jaunie speciālisti. Protams, ir vajadzīga vieta, kur viņiem mācīties. Un šī būtu viena no tām vietām,” saka Stuburs.

Šobrīd Daugavpils Būvniecības tehnikumā mācās 1200 audzēkņi 18 specialitātēs: būvniecībā, metālapstrādē, auto mehānikā, apdarē un inženierkomunikācijās. Tā kā arī darba vidē arvien pieprasītāki ir tie speciālisti, kas pārzina jaunākās tehnoloģijas, skolēni ir gandarīti, ka tagad paplašināt savu profesionālo kvalifikāciju iespējams moderni aprīkotās telpās. „Man ļoti patīk mūsu jaunais tehnikums, it īpaši autoserviss. Tur ir ļoti skaistas un jaunas tehnikas, modernas. Ir ļoti ērti,” apmierinājumu neslēpj tehnikuma audzēknis Dmitrijs. Viņam piekrīt vēl divi audzēkņi Deniss un Lauris. „Ir izveidota liela un skaista bibliotēka, kas pietuvināta universitātes līmenim. Nav tā kā agrāk. Tagad visapkārt ir skaisti. Kopumā patīk,” saka Deniss. „Labas mācību telpas, kas sagādā labas sajūtas. Jūtos kā mājās,” piebilst Lauris. „Šeit ir ļoti augstu kvalificēti skolotāji, kas dod iespēju jauniešiem izvēlēties pareizo mācību ceļu,” viņš piezīmē.

Nākamgad Daugavpils Būvniecības tehnikums plāno piesaistīt papildus finansējumu būvprojekta noslēdzošajai - trešajai kārtai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt