Daugavpils bijušais mērs Eigims atbrīvots no īslaicīgās aizturēšanas izolatora

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pirms divām dienām aizturētais bijušais Daugavpils pilsētas mērs Rihards Eigims ceturtdien, 20.decembrī, atbrīvots no īslaicīgas aizturēšanas izolatora, vēsta Latvijas Televīzija.

Eigims līdz ar vēl kādu pagaidām nezināmu personu tika aizturēts otrdien, 18.decembrī, kriminālprocesā, kas septembrī sākts par kādas Daugavpils pilsētas domes amatpersonas pieprasītu 10 000 eiro kukuli no fiziskas personas saistībā ar Daugavpils pilsētas domes iepirkumiem.

Savu lomu kriminālprocesā Eigims komentēt atteicās. 

No apcietinājuma atbrīvots arī otrs aizturētais.

KNAB pārstāve
00:00 / 00:11
Lejuplādēt

KNAB apstiprināja, ka trešdien un ceturtdien, 19. un 20.decembrī, procesa virzītājs pieņēma lēmumus par abu aizturēto personu atbrīvošanu no īslaicīgas aizturēšanas izolatora. Abām personām piemērots aizdomās turēto statuss, kā arī ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Daugavpils domes deputāts Jānis Lāčplēsis
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

Tikmēr “Latgales partija” pieprasījusi Daugavpils priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Igora Prelatova atkāpšanos no amata, jo viņš esot līdzatbildīgs par lēmumu pieņemšanu, turklāt tieši viņš ir atbildīgais par būvniecības jautājumiem. Daugavpils domes deputāts Jānis Lāčplēsis, kas pārstāv “Latgales partiju”, norādīja, ka dos Prelatovam laiku pašam pieņemt lēmumu.

“Ja viņš to nedarīs, protams, ka virzīsim šo jautājumu uz izskatīšanu domes sēdē. Cilvēks, kas tieši kā amatpersona, domes priekšsēdētāja vietnieks, kura kompetencē ir būvniecība un struktūrfondu projektu realizācija, kur ir sanākusi šī šmuce viņa atbildības jomā, būtu loģiski, ka šajā situācijā, kad ir uzsākta krimināllieta, tieši saistībā ar būvniecības projektu realizāciju, viņš saprastu savu atbildību par notiekošo un noliktu pilnvaras,” norādīja Lāčplēsis.

Atbildot uz jautājumu vai Latgales partijas deputātu iniciatīvu balsojumā atbalstīs arī citi domes deputāti, Lāčplēsis pauda: “Redzēsim, ja viņš nenoliks pilnvaras, tad balsojums parādīs. Domāju, ka līdz Ziemassvētkiem pagaidīsim šo lietu. Paraksti mums jau ir savākti, sešu deputātu paraksti ir, varam to izdarīt kaut tūlīt, principā, sasaukt ārkārtas domes sēdi.”

Prelatovs Latgales partijas deputātu izplatīto paziņojumu ar aicinājumu viņam atkāpties no domes priekšsēdētāja vietnieka pienākumu izpildes komentēja, norādot, ka viņa ieskatā “tas viss ir saistīts ar pilnmēnesi”.

“Pirms mēneša, kad Latgales partija iniciēja Eigima atlaišanu no amata, arī bija pilns mēness. Tagad skatos uz pulksteni, arī redzu - ir pilns mēness. Te laikam ir kaut kāda sakritība. Bet nu gaidīsim. Atceros, pirms mēneša Lāčplēša kungs pateica par Igoru Prelatovu un Aivaru Zdanovski, ka nekādu pretenziju nav. Tātad no rīta es mīlu vienu, vakarā - otru. Vajag kaut kā nolemt, izvēlēties vienu pozīciju, vienu vektoru. Līdz ar to gaišus un priecīgus viņiem Ziemassvētkus!”

Daugavpils pilsētas domes deputāts, Pilsētas saimniecības komitejas priekšsēdētājs Valērijs Kononovs, kas Daugavpils domē pārstāv partiju “Saskaņa” norādīja, ka partijā vēl nav apspriesta šī iniciatīva.

“Mēs vēl par to runāsim. Mans personīgais viedoklis - es neredzu pamatu atbalstīt. Tā drīzāk ir tāda kā izrēķināšanās, ņemot vērā visa gada garumā notiekošo. Nav nekādu garantiju, ka Lāčplēša kungs stundu pirms balsojuma aizmirsīs par parakstīto dokumentu. Tas jau kaut kā nav nopietni. Vasarā viņš jau arī bija parakstījis domes lēmuma projektu par Prelatova atstādināšanu. Pāris stundas pirms domes sēdes viņš atteicās no sava parasta. Kāda garantija, atkal kaut kādas spēlītes. Šajā kriminālprocesā mēs arī neko nezinām, cik noprotu, nav nekāda statusa Prelatova kungam, lai varētu kaut kādā veidā domāt, ka viņš bija zinājis vai bija iesaistīts kaut kādās lietās,” sacīja Kononovs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts savukārt norāda, ka situācija Daugavpils domē šobrīd ir smaga, taču likumam atbilstoša.

“Likums skaidri paredz termiņu, cik ilgi novads vai pilsēta var būt bez mēra. Deputātu tiesības ir arī rosināt atbrīvot no amata citus cilvēkus, ja pār viņiem gulstas kādas aizdomas. Tajā pašā laikā es aicinātu deputātus arī šobrīd izvērtēt jebkuru iespēju strādāt iedzīvotāju labā, kas arī ir domes jēga un uzdevums. Mēs no savas puses esam nosūtījuši informācijas pieprasījumu tiesībsargājošajām iestādēm un tajā brīdī, ja mēs, saņemot atbildes, saskatīsim kādus iespējamus riskus, neminstinoties esam gatavi rīkoties,” sacīja Eglīts.

KONTEKSTS:

KNAB sāktais kriminālprocess ir par četru miljonu eiro vērtiem iepirkumiem, kurus veikusi Daugavpils pilsētas dome. Otrdien, 18. decembrī, notika kratīšana bijušā pilsētas mēra Riharda Eigima darba vietā, vēlāk viņš arī aizturēts. 

KNAB uzmanībā nonākuši līgumi, ko Daugavpils pašvaldības dome noslēdza ar firmu "Modus Būve" par divu skolu remontu – pamatskolas "Saskaņa" (tur plānota plaša pārbūve) un Daugavpils Poļu ģimnāzijas (tajā atjauno sporta zāli). Abos gadījumos līgumi noslēgti par daudz augstākām summām, nekā sākotnēji plānots.  KNAB pieļauj, ka saistībā ar šiem iepirkumiem prasīts 10 000 eiro liels kukulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti