Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja: Mēs pārdzīvojam, raudam un nesaprotam

“Mēs esam emociju pārņemti, apjukuši. Neizpratne, sāpes un bailes pēdējās dienās valda mūsu sirdīs, taču mēs nezaudējam cerību, ka uzvarēs veselais saprāts.” Tā Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska Rus,lsm.lv raksturoja Daugavpils baltkrievu izjūtas.

“Pēdējās dienās man bieži jautā, par ko esmu balsojusi Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās. Uzreiz precizēšu – vairākums no 65 tūkstošu cilvēku lielās Latvijas baltkrievu diasporas Baltkrievijas Republikas prezidenta vēlēšanās nebalsoja, jo nav tās pilsoņi. Latvijas baltkrievi ir Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, Krievijas pilsoņi un - droši vien pati mazākā daļa - ir Baltkrievijas pilsoņi. Esmu etniskā baltkrieviete un Latvijas pilsone, un es ar sāpēm un satraukumu vēroju notikumus Baltkrievijā un, protams, nevaru palikt vienaldzīga. Mīļotajā un laimīgajā Dzimtenē, kas pārdzīvojusi tik daudz ciešanu un sāpju, miera laikā lijušas asinis, sākusies vardarbība un naids starp iedzīvotājiem…

Vairākumam Latvijas baltkrievu ir ļoti ciešas saiknes ar etnisko dzimteni, tur dzīvo radinieki un draugi, tur palikušas skolas un institūti, atrodas senču kapi. Tāpēc teikt, ka uz mums neattiecas kaimiņvalstī notiekošais, būtu atklāta liekuļošana.

Mēs visi vērīgi sekojam situācijai Baltkrievijā – no Latvijas, jo robeža ir slēgta koronavīrusa pandēmijas dēļ. Informāciju saņemam no dažādiem avotiem – kāds zvana radiniekiem Baltkrievijā, cits skatās telekanālu “Belarusj-24”, klausās Baltkrievijas radio, tomēr galvenais resurss ir internets.

Mēs no visas sirds mīlam Baltkrieviju, uztraucamies, pārdzīvojam, raudam, tomēr patiesi nesaprotam, kas reāli tur notiek, kāpēc pēdējās dienās valda apjukums, nesapratne, bailes, neziņa, kā reaģēt. Pagaidām emocijas gūst virsroku pār spēju analizēt.

Ļoti ceru, ka ar pragmatisku piesardzību, veselo saprātu un dievpalīgu baltkrievi paši atrisinās savas iekšējās problēmas. Bet mēs, nenostājoties nevienā konflikta pusē un nenosodot nevienu no tām, lūgsimies par mieru un stabilitāti neatkarīgajā Baltkrievijā. Par baltkrievu tautu, tās vienotību un saskaņu.

Un, lūdzu, nepadariet Baltkrieviju par monstru!

savās emocijās ar Rus.lsm.lv dalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra vadītāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti