Daugavpilij izdevies pārņemt savā īpašumā bijušo Mežciema sanatoriju

Pēc vairāku gadu ilgušām pilsētas domes un kādreizējās sanatorijas “Mežciems” īpašnieka SIA „Ditton Nams” pārrunām par šīs teritorijas pārdošanu Daugavpils pašvaldībai šīs sarunas noslēgušās ar abpusēju vienošanos. ''Ditton Nams” nodod Daugavpils domei sanatorijas teritoriju gandrīz 6 hektāru platībā ar 19 ēkām, pretī saņemot 343 kvadrātmetru zemes platību pilsētas centrā, lai spētu īstenot plānoto Daugavpils centrālā tirgus teritorijas modernizāciju. 

Daugavpilij izdevies pārņemt savā īpašumā bijušo Mežciema sanatoriju
00:00 / 02:09
Lejuplādēt

Pēc ilgstošām pārrunām ar teritorijas īpašnieku SIA „Ditton Nams” Daugavpils domei izdevās pārņemt bijušo Daugavpils sanatoriju „Mežciems”, pretī dodot zemes gabalu pilsētas centrā, skaidroja Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

„Šī apmaiņa ir ļoti izdevīga pilsētai, jo mēs ieguvām kultūrvēsturisku objektu, kas jau gāja bojā un kam ir sena vēsture. Un šī kompleksa vērtība ir daudz lielāka nekā zemes gabala vērtība centrā,” sacīja Pupiņa.

Vienošanās rezultātā ieguvēji būs pilsētnieki, darījumu raksturoja uzņēmuma „Ditton Nams” pārstāvis Andrejs Kursītis.

„Mēs veselu gadu lūdzām mums atsavināt šo mazo zemes starpgabaliņu 343 kvadrātmetru platībā. Mežciema zemes gabals ir 5,6 hektāri, kas iekļauj sevī 19 būves, vērtīgākā no tām ir centrālais korpuss un guļamais korpuss ar sporta zāli. Mēs saprotam, cik ir vērts bijušās sanatorijas teritorijas komplekss, bet kādreiz vajag kaut ko ziedot,” norādīja Kursītis.

Mežciema bijušās sanatorijas nonākšana pašvaldības rīcībā ļāva procesā iesaistīties valstij, piešķirot 270 000 eiro lielu mērķdotāciju. Līdz ar bijušās sanatorijas teritorijas attīstību iegūs visa Mežciema apkaime un tajā dzīvojošie, atzīmēja Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

„Atjaunojot sanatorijas darbību, veicot būtiskus ieguldījums, palielināsies cilvēku plūsma, kuri apmeklēs šo vietu. Jau šobrīd, pēc tam, kad parādījās informācija par to, ka valsts un pašvaldība vēlas šo projektu attīstīt, sāk augt nekustamā īpašuma vērtība, aug visa mikrorajona vērtība. Šeit parādās iespējas izveidot veikalus un sniegt dažādus pakalpojumus, bet tam visam nepieciešamas šis viens magnēts – Mežciema sanatorija, kas to visu piesauks klāt,” skaidroja Elksniņš.

Arī pret Mežciema sanatorijas teritoriju iemainītais zemes gabals Daugavpils centrā pie Zaļā tirgus piedzīvos attīstību, sacīja uzņēmuma „Ditton Nams” pārstāvis.

Kursītis norādīja: „Tas ir liels, vērienīgs projekts, kas paredz būtiskus uzlabojumus esošajām tirgus teritorijām, ir paredzēts kā minimums ap 1000 stāvlaukuma vietas automobiļiem daudzstāvu stāvvietā, nakts tirdziņš, jauni nomnieki.”

Tikai ar šī projekta attīstību pilsēta vēl iegūtu ap 500 jaunu darbavietu, tās veidosies arī Mežciemā; abos gadījumos, ja būs investīcijas projektu reālai ieviešanai dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt