Dienas ziņas

Meklē risinājumus aptieku pieejamībai laukos

Dienas ziņas

Pansionāti atsakās uzņemt Covid-19 pozitīvos

Rosina nepirkt Ziemassvētku rotājumus

Daugavpilieši aicina domi nepirkt jaunus Ziemassvētku rotājumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Daugavpils dome jaunu Ziemassvētku dekoru un rotājumu iegādei un izvietošanai šogad plāno tērēt aptuveni 130 000 eiro. Tikmēr kāds daugavpilietis aicina šos līdzekļus drīzāk novirzīt pilsētas sociālajam budžetam. Savu nostāju paudis arī sociālajos tīklos, kur tā guvusi lielu atbalstu. Pašvaldībā gan norāda, ka rotājumus tā grasās iegādāties, jo līdzekļus ir izdevies ietaupīt citās jomās.  

Daugavpilietis Aleksejs Blaževičs rosina lieki netērēt līdzekļus jauniem Ziemassvētku rotājumiem, bet iztikt ar iepriekšējos gados sagādātiem, jo arī savas ģimenes lokā saskāries ar situāciju, kad pandēmijas dēļ ir zaudēts darbs.

“Es uzskatu, ka tagad nav šis laiks, kad pilsēta varētu atļauties papildu rotājumus, kas stāvēs divus, trīs mēnešus. Tas nav racionāli, bet pareizāk būtu pārcelt šo budžetu uz sociālās jomas budžetu. Tas nav mazs, bet lieka nauda nekad nekaitēs,” sprieda Blaževičs.

Viņš nav pret pilsētas izrotāšanu svētkos, bet uzskata – ārkārtējās situācijas laikā primāri būtu jādomā par sociālo jomu.

Jaunu rotājumu un dekoru iegādei pašvaldība atvēlējusi vairāk nekā 128 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Pilsētā ir plānots uzstādīt izgaismotu pajūgu ar četriem zirgiem, pilsētas ģerboni un foto rāmi, kā arī izgatavot dekorus parkiem.

Iepirkuma konkurss ir noslēdzies šonedēļ, un šobrīd pilsētas vadība izvēlas labāko piedāvājumu.

“Šogad bērnudārzos svinības nenotiks, arī skolās svinības nenotiks, arī mājās būs ļoti šaurā lokā, bet Ziemassvētku un Jaunā gada laiks ir ļoti ļoti garš,” norādīja Daugavpils pilsētas domes vicemēre Līvija Jankovska.

Mērķis esot uzburt pasaku pilsētā. Īpaši parku noformējumā tiks akcentēti pasaku motīvi. Tas darīts apzināti, lai aizdzītu drūmo noskaņojumu šajā Covid-19 laikā.

Turklāt rotājumi nekalpo mūžīgi, un daļa no iepriekšējo gadu rotājumiem ir nolietojušies. Sociālai jomai ir iespējams novirzīt līdzekļus, kas bija domāti pasākumu organizēšanai, bet ierobežojumu dēļ nenotika.

“Protams, izrotāta pilsēta, to ir prieks redzēt, bet es pieļauju, ka tomēr sociālais atbalsts ir nozīmīgāks,” sprieda daugavpiliete Valērija.

“Ja ņem vērā to, kas notiek pasaulē, tad varbūt labāk novirzīt to naudu sociālajām vajadzībām. Rotājumi, tie kaut kad pazudīs, bet cilvēkiem varbūt vismaz būs labāk,” sacīja daugavpiliete Aleksandra.

“Atstāt pilsētu bez rotājumiem arī negribas, tomēr būs svētki. Ja nekādi pasākumi nenotiks – ne eglītes, ne korporatīvie, ko tad darīt?” savukārt pauda daugavpiliete Lidija.

Daugavpils pilsētas domē arī norāda, ka atbalsts riska grupām tiks nodrošināts. Šonedēļ arī pieņemti saistošie noteikumi to Daugavpils ģimeņu atbalstam, kurās ārkārtējās situācijas laikā ir zaudēts darbs, bet nesaņem pabalstu no Nodarbinātības valsts aģentūras.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti