Dienas ziņas

Irbenes radioastronomijas centrs atzīts Eiropā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Beigušās civilās aizsardzības mācības «Stormex 2016»

Daugavpilī vērienīgajās civilās aizsardzības mācībās likvidē ķīmiskās avārijas sekas

Vērienīgo civilās aizsardzības mācību “Stormex 2016” ietvaros Daugavpilī Latgales reģiona atbildīgie dienesti piedalījās mācību epizodē, kurā imitēja transporta avāriju un bīstamas ķīmiskas vielas noplūdi.  

Civilo aizsardzības mācību “Stormex 2016” scenārijs Daugavpilī paredzēja kravas mašīnas, kas pārvadā bīstamu ķīmisko vielu, sadursmi ar tūristu autobusu un vieglo automašīnu. Avārijā ir cietušie, viela – metiloizocionāts, šoreiz gan pārtikas popkorna veidolā, noplūst tuvējā Šuņicas upē. Mācībās pārbaudīta operatīvo dienestu sadarbība citam ar citu, kā arī spēja ātri novērst ķīmiskās avārijas sekas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Latgales reģiona brigādes dienesta sektora operatīvais dežurants Juris Borskis stāstīja, ka notikuma vietā neitralizēja ķīmiskās vielas noplūdi un notika darbi, kas mazina ķīmiskās vielas iedarbību uz apkārtējo vidi.

 VUGD Latgales reģiona brigādes komandieris Česlavs Šmuksts norādīja, ka tās ir mācības, “tāpēc mēs redzam, ka spēku un līdzekļu mazliet trūkst, bet es nevaru atļauties iesaistīt uz mācībām visus savus spēkus, jo dažas mašīnas stāv  depo un jebkurā brīdī var izbraukt uz reālu izsaukumu”.  

Ar reālām ķīmiskām avārijām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji sastopas reti. Tāpēc tieši praktisko nodarbību laikā ir iespējams jau savlaicīgi pārbaudīt aprīkojumu un ekipējumu, gan arī vienuviet novērtēt darbinieku sagatavotības līmeni.

 Šoreiz mācības ritēja vien trīs stundas, taču realitātē ķīmisku avāriju seku novēršana var aizņemt vairākas dienas. Darbinieki zina stāstīt arī par šādiem piemēriem dzīvē.

 “Mums bija ķīmiska avārija 2011. gadā 8. janvārī dzelzceļā, kur nogāja no sliedēm 16 cisternas, un tur, kā es atceros, divas cisternas pilnīgi izlijušas bija. Un mēs tur mēģinājām to visu apturēt,” atcerējās Česlavs Šmuksts.

Tik plaša mēroga apmācības, kur piedalās vairāk nekā 50 dažādi atbildīgie dienesti, valsts un pašvaldību iestādes, Latvijā notiek reizi četri gados. Šoreiz kopumā lielākajās pilsētās izspēlētas 15 praktiskās un teorētiskās epizodes. Mācību dalībnieki gūto pieredzi vērtē atzinīgi.

 Turpmāk no 27. līdz 30.oktobrim gaidāmas civilās aizsardzības mācības “LatMODEX 2016”, kur katastrofu sekas likvidēs eksperti Rīgā, Jūrmalā un Ogrē. Atbildīgo dienestu darbinieki Latgales reģionā šonedēļ vēl turpinās mācību norises izvērtēšanu, lai turpmāk reāli ikdienā šādu darbu veikšana ritētu raitāk un kvalitatīvāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt