Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī veidos vides objektu - Muzikālo skvēru

Jau šovasar Daugavpilī iecienītā atpūtas vietā, centrā pie Esplanādes ezera, kur šobrīd izveidots skeitparks un veloceliņš, taps pirmais vides objekts ar skaņām. Vietas izvēle Muzikālajam skvēram nav nejauša, jo blakus atrodas arī Daugavpils Staņislava Broka Mūzikas vidusskola. Šajā skvērā brīvdabā būs izvietoti dažādi muzikāli vides objekti - zvani, bungas, ksilofons, uz kuriem, kā sola idejas autori, varēs arī uzspēlēt kādu melodiju.

Daugavpils ir muzikāla pilsēta, par to liecina gan sava mūzikas vidusskola, gan neskaitāmi ansambļi un muzikanti, un pat viens vasaras mēnesis - augusts - pilsētā pasludināts par muzikālo augustu. Kāpēc lai nebūtu arī savs Muzikālais skvērs, un tieši šīs idejas realizēšanai Daugavpils domē tika izveidota īpaša darba grupa.

 

Daugavpilī taps Muzikālais skvērsSilvija Smagare

“Mēs esam iecerējuši izveidot tādu nelielu muzikālo skvēriņu," paskaidroja darba grupas vadītājs, domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. "Budžetā arī līdzekļus tam jau esam paredzējuši. Šobrīd darba grupa strādā pie tehniskās dokumentācijas, tehniskās specifikācijas izstrādes, lai varētu organizēt iepirkumu. Tās būs dažādas iekārtas, mehāniskas, kurām pieskaroties, tās izdod dažādas skaņas. Tās varētu bungas, kāds ksilofons.”

Vieta Muzikālajam skvēram nav izvēlēta nejauši.

Pirmkārt netālu no pašas mūzikas vidusskolas, kuras ēka arī šobrīd piedzīvo renesansi, un šis skvērs veiksmīgi iekļausies esošajā vidē, sacīja arhitekte un darba grupas locekle Ingūna Kokina.

“Mūzikas vidusskola šobrīd tiek renovēta, šī mūsdienu arhitektūras pērle no ārpuses tiks sakārtota, un muzikālais skvērs to veiksmīgi papildinās," uzsvēra Kokina. "Jau vēsturiski šajā rajonā atrodas Esplanādes ūdenskrātuve, kuru pašvaldība iepriekšējos gados ir attīrījusi un sakārtojusi, tepat arī skeitparks, velosipēdu celiņš un pastaigu celiņš, ko bieži apmeklē iedzīvotāji.”

Sākotnēji šim skvēram, pēc Daugavpils mūzikas skolas direktora Aivara Broka teiktā, bijusi iecerēta vieta tuvāk pašai mūzikas skolai. Tomēr

Esplanādes ezera tuvums, kuru iecienījuši putni, būšot piemērota vieta, lai darbotos brīvdabā muzikāli,

idejas koncepciju izklāstīja Aivars Broks.

“Kārtējais vides objekts pilsētā vienmēr ir labi," izklāstīja Broks. "Tādus objektus šobrīd Eiropā un pasaulē ir moderni veidot, kur var paspēlēt. Protams, tie mūzikas instrumenti nav īsti, bet būs kā vides objekti, spēs radīt skaņas. Tā varēs izprast, kā tā skaņa veidojas, un tā arī būs reklāma mums, mūzikas skolai, lai bērni nāktu pie mums un mācītos mūziku.”

Muzikālo skvēru Daugavpilī plānots atklāt jau šovasar.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt