Daugavpilī tramvaji joprojām nav piegādāti; dome varētu lūgt pagarinājumu projektam

Tramvaju piegādes konkursā uzvarējusī kompānija jaunos tramvajus paredzētajā laikā Daugavpilij nav piegādājusi, līdz ar to šī projekta īstenošana pilsētā ir apdraudēta. Pastāv nopietnas bažas arī par projekta finansējumu, jo tramvaju modernizāciju īsteno ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Pašvaldībā neizslēdz iespēju lauzt līgumu ar piegādātājiem un rīkot jaunu konkursu. Taču projekta īstenošanas laiks tuvojas izskaņai, un Daugavpils dome jau gatavojas lūgt pagarinājumu tā ieviešanai.

Pārliecināties, kā varētu izskatīties Daugavpils jaunie tramvaji, varēja pilsētnieki, kas paspēja izmēģināt pirmo septembra nogalē pilsētai piegādāto tramvaju uz aprobāciju. Šis tramvajs jau ir nobraucis paredzētos 500 testa režīma kilometrus, taču tas nenozīmē, ka tieši šie tramvaji aizvietos esošos, daļa no kuriem jau brauc pusgadsimtu.

„Šodien juridiski nav pabeigta neviena vagona piegāde," apliecina Daugavpils domes vadītājs Jānis Lāčplēsis. Viņš sola, ka darīšot visu, lai pilsēta saņemtu jaunus tramvajus un pašvaldība nezaudētu ieguldītos līdzekļus. „Bet gatavojamies visiem iespējamiem attīstības scenārijiem un konsultējamies ar visām iesaistītajām pusēm. Mums ir viens mērķis – apgūt Eiropas Savienības līdzekļus un saņemt tramvajus. Nav tik būtiski, kurš būs piegādātājs, svarīgi, lai piegāde notiktu," saka Lāčplēsis.

Aprobāciju izgājušais pirmais Daugavpilij piegādātais tramvajs bija ar tehniskiem trūkumiem, bet brāķi jau ir novērsti. Kā norāda pilsētas Attīstības nodaļas vadītāja Daina Kriviņa - svarīgi, lai pilsēta saņem kvalitatīvu transportu un lai šis projekts attīstās, pilsētai tas ir būtiski. „Pilsētai ir vajadzīgs šis arī ekoloģiskais transports. Ņemot vērā, ka tramvaji ir stipri nolietojušies, viennozīmīgi, tas ir ļoti būtiski. Pašvaldība meklēs risinājumus, kā projektu nepazaudēt," saka Kriviņa.

Pazaudēt projektu un ES līdzfinansējumu ir lielākais satraukums Daugavpils domei, lai arī piegādātāji Latvijas-Baltkrievijas kompānija publiski apliecina, ka jaunie tramvaji līdz gada beigām Daugavpilī nonāks. Ar katru dienu bažas par projekta virzību palielinās, jo tuvojas arī tā noslēguma termiņš, tāpēc dome izskata iespējas lūgt pagarināt šī projekta izpildes termiņu, saka Jānis Lāčplēsis.

Daugavpils dome, tuvojoties projekta īstenošanas beigu termiņam, nav izdevīgākajās pozīcijās, un kārtis rokās šobrīd tramvaju piegādātāju pusē, vismaz līdz tam laikam, kamēr soda nauda par jauno tramvaju piegādes kavējumu sedz izdevumus konkursā vinnējušajam uzņēmumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti