Dienas ziņas

Nominēta Valmieras sākumskolas sporta skolotāja

Dienas ziņas

Dienas ziņas

DU rīko Zinātnes skolu jauniešiem

Daugavpilī topošie studenti zināšanas «slīpē» Zinātnes skolā

Zāļu formas un to vielu konstruēšana, gaisa kvalitātes noteikšana un ergonomika – tās ir tikai pāris nodarbības, ko Daugavpils Universitātes (DU) Zinātnes skolā apgūst vidusskolu audzēkņi.

Arī Zinātnes skolas atklāšanā zāle bija pilna – šogad mācībām dabaszinātņu, sociālajā un humanitārajā blokā pieteikušies 156 jaunieši, liela daļa no viņiem turpmāko nākotni redz tieši dzimtajā pusē.

“Tuvākajā laikā, domāju, ka palikšu un mācīšos šeit. (..) Es vēlos studēt Daugavpils Universitātē sporta un sociālo zinātņu pedagogos, bet, ja neizdosies iekļūt budžetā, tad apgūšu sociālo psiholoģiju,” par iecerēm stāsta Daugavpils J. Raiņa 6. vidusskolas skolniece Marina.

“Jau esmu izvēlējies, ar ko saistīt savu nākotni un [te nāku, lai] paplašinātu savu redzējumu vai zināšanas. (..) Varbūt tas vairāk ir saistīts ar politiku, kas varbūt arī ir interesantāka manā izpratnē,” teica Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas skolēns Rihards.

Zinātnes skola Daugavpilī notiek sesto reizi un šajā mācību gadā skolēni nodarbībās tiksies vienu reizi mēnesī – kopumā sešas sestdienas.

Viens no mērķiem ir jau savlaicīgi jauniešus radināt pie studiju procesa, kas atšķiras no ierastajām mācībām vidusskolā.

“Skolēniem, topošajiem studentiem ir svarīgi saprast, ka ar zinātni var arī nopelnīt. (..) Studēt - tas nav tikai mācīties, studēt atšķiras no mācībām skolā. Studēt ir daudz lielāka vajadzība pašiem gatavoties, pašiem meklēt, un skolēniem ir jābūt gataviem studijām. Jo no skolām dažreiz atnāk bērni, kuri īsti nav gatavi studijām,” norādīja Daugavpils Universitātes rektors Arvīds Barševskis.

Teorētiskās lekcijas papildina praktiskās nodarbības, ko blakus universitātes docētājiem vada arī lektori no ārvalstīm un sabiedrībā pazīstamas personības. Jaunieši gūst pieredzi arī par mācībām citās reģiona skolās, piemēram, šogad Zinātnes skolu apmeklē skolēni no visas Latgales, gan arī attālākām vietām – Aizkraukles, Cesvaines un Salas.

“Vienkopus var savākt, iespējams, Latgales un mūsu valsts gaišākos prātus. Zelta jaunatni, kas, iespējams, pēc kāda laika ne tikai veidos mūsu universitātes studējošo potenciālu, bet arī sniegs ieguldījumu Latvijas attīstībā,” norāda DU studiju un zinātņu prorektora pienākumu izpildītājs Maija Burima.

Mācību noslēgumā tiem skolēniem, kuri apmeklēs vairāk nekā pusi nodarbību, piešķirs sertifikātu un papildu piecus punktus, stājoties jebkurā no DU bakalaura studiju programmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti