Dienas ziņas

Visā Krievijā akcijas A.Navaļnija atbalstam, daudz aizturēto

Dienas ziņas

Krievijā protestos aizturēti vairāk nekā 3500 cilvēku

Daugavpilī top moduļu ēkas Covid-19 pacientiem

Daugavpilī top moduļu ēkas Covid-19 pacientiem

Daugavpils reģionālajā slimnīcā (DRS) Covid-19 pacientu ārstēšanai top moduļu ēkas, kurās plānots guldīt pacientus, kas ir izveseļošanās beigu fāzē, tā atbrīvojot gultasvietas smagākiem pacientiem. Ēkas slimnīca uzstāda par saviem līdzekļiem, bet jau ir panākta vienošanās ar Veselības ministriju par līdzekļu kompensāciju.

Šobrīd DRS teritorijā ir uzstādītas divas moduļu ēkas, kas paredzētas Covid-19 pacientiem. Patlaban notiek to labiekārtošana un drīzumā jau katra tāda ēka varēs uzņemt piecus pacientus.

Nākotnē plānots uzstādīt vēl četras šāda veida ēkas, kopumā nodrošinot vietu vēl 30 Covid-19 slimniekiem. Kā stāsta DRS vadītājs Grigorijs Semjonovs, pirmās moduļu ēkas ekspluātācijā plānots nodot pēc nedēļas.

“Mēs esam pieslēguši kanalizāciju, iedarbinām elektrību un arī pārējos tīklus un komunikācijas. Notiek visu dokumentāciju saskaņošana, papildus līgumu slēgšana komunikāciju pieslēgšanai un ceram, ka līdz janvāra beigām mēs varēsim te izvietot papildus 10 gultas," saka slimnīcas valdes loceklis Semjonovs.

Semjonovs min, ka šīs ēkas paredzētas pacientiem, kuru slimības gaita vairs nav tik smaga.

“Mēs esam palikuši tieši pie šī risinājuma, lai būt iespējams operatīvi un ātri izveidot papildus gultasvietas un attiecīgi arī atbrīvot esošo Covid slimnīcu no tiem pacientiem, kas jau pabeidz ārstēšanos. Lai moduļu ēkas uzstādītu operatīvi, tās ir iegādātas par slimnīcas līdzekļiem, taču Veselības ministrija kompensēs izmaksas, tiklīdz būs iesniegti nepieciešamie apliecinājumi. Pagaidām esošo moduļu uzstādīšanai mēs esam ieguldījuši 14 t ūkstošus eiro, ieskaitot PVN. Mēs rīkosim atklātu konkursu nākāmo četru moduļu uzstādīšanai. Kopsummā sešām [ēkām]  mēs plānojam iekļauties 52 tūkstošos, kas ir pieprasīti no Veselības ministrijas," norāda Semjonovs.

Tāpat šo trešdien tika parakstīts līgums starp slimnīcu un Nacionālo veselības dienestu, kura ietvaros Veselības ministrija kompensēs iepriekš slimnīcas iegādāto aprīkojumu Covid-19 pacientu ārstēšanai.

“Slimnīcai tiks atmaksāta nauda par gultu iegādi un arī aparatūras iegādi.  Vērtējot jebkuru iniciatīvu, tā ir atbalstāma, ja tā risina ārstniecības iestāžu kapacitātes celšanu tieši Covid krīzes pārvarēšanai un, protams, norit ar spēkā esošo normatīvo regulējumu," pauda Gulbe. 

Slimnīcai tiks kompensēti būvniecības darbi saspiestā skābekļa sistēmas paplašināšanai, mākslīgo plaušu ventilācijas iekārtu, portatīvā rentgena iegādei, monitorēšanas sistēmu izveidei jaunizveidotajām ārstēšanas vienībām u.c. ar Covid-19 pacientu ārstēšanu saistītā aprīkojuma iegāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt