Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aizvien neievēro drošību uz ledus

Daugavpilī sodīs par kāpšanu uz trausla ledus

Daugavpils pilsētā atbalstītas Administratīvā tiesībpārkāpumu kodeksa izmaiņas, kas paredz brīdinājumus un naudas sodus par atrašanos uz vēl neaizsalušām upēm, ezeriem vai citām ūdenstilpēm.

Trauslais ledus, putenis un sniegu nesošā straume nebiedē zemledus makšķerniekus, kas Daugavpilī rindā cits aiz cita kāpj uz Daugavas upes ledus. Lai arī katru gadu izskan brīdinājumi par to, cik bīstama ir atrašanās uz plāna ledus, pilsētas iedzīvotāji aizvien atsakās to ņemt vērā.

Pēdējā mēneša laikā Daugavpilī ledū pārgalvības dēļ cilvēki ielūzuši divas reizes. "Abas beidzās diezgan veiksmīgi sakarā ar to, ka tieši bija pareiza apkārtējo cilvēku rīcība. Ātri tika izsaukts glābšanas dienests, gan arī diezgan pareizi tika pieņemti preventīvie pasākumi," klāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales reģiona brigādes Daugavpils 2. daļas komandieris Dmitrijs Krivenko.

Mainīgie laikapstākļi būtiski ietekmē ledus biezumu. Šobrīd Latgalē tas svārstās no četriem līdz astoņiem centimetriem, kas nav pietiekami droši un apdraud cilvēku drošību un dzīvību.

"Vienā un tajā pašā tilpnē ledus biezums var būt mainīgs. Vienā vietā tas būs 10 centimetri, pusmetru tālāk tas var būt uzreiz pieci centimetri. Ledus vēl nav drošs. Sakarā ar to, ka paši redzam, ka vienu vakaru mums ir mīnus 15 grādi, otru vakaru atkusnis," teica Krivenko.

To, ka šobrīd ledus vēl nav drošs, apzinās arī makšķernieki, tomēr vēlme pēc iespējas ātrāk atsākt savu vaļasprieku ir krietni spēcīgāka par piesardzību.

"Man līdzi ir naglas. Es nelienu, kur ir dziļš, jo vēl ir bail. (..) Nav tā, ka gribētos, tas ir azarts. Zivs pati neinteresē. Bet pats process ir interesanta lieta," stāstīja daugavpilietis Oļegs.

Gadu no gada pieaug to iedzīvotāju skaits, kas kāpj uz nedroša ledus. Lai ierobežotu cilvēku vēlmi riskēt ar dzīvību, Daugavpils pilsētā atbalstītas Administratīvā tiesībpārkāpumu kodeksa izmaiņas. Tās paredz brīdinājumus un naudas sodus par atrašanos uz vēl neaizsalušām upēm, ezeriem vai citām ūdens tilpnēm.

"Kodekss nosaka, ka varam izteikt brīdinājumu vai arī naudas sodu līdz 70 eiro apmērā. Kā arī, ja cilvēks atrodas alkohola reibumā, tad tas sods ir paredzēts līdz 100 eiro," sacīja Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vides inženieris Kaspars Laizāns.

Drošību uz ledus Daugavpilī kontrolē pašvaldības policija un Komunālās saimniecības pārvalde, kas turpmāk veiks arī pastiprinātus reidus. Tāpat pilsētā pie lielākajām ūdenstilpēm iecerēts izvietot vairākas informatīvās zīmes ar brīdinājumu ievērot drošības pasākumus uz ledus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti