Ārpus Rīgas

''Bauskas dzīve'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par sporta būvēm Bauskā

Ārpus Rīgas

Raunas «ķiploku karalienes» izvērš biznesu un iedvesmo citus audzēt garšaugu

5 miljoni Daugavpils skolēnu ēdināšanai

Daugavpilī skolēnu ēdinātājus varēs izvēlēties uz ilgāku laiku

Daugavpils domes deputāti šonedēļ ārkārtas domes sēdē lēma ļaut uz trim gadiem pilsētas skolām slēgt līgumus ar uzņēmējiem par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu. Ja iepriekš šādi līgumu slēgti uz gadu, tad jau ar šo mācību gadu uzņēmējiem pēc konkursa būs iespēja Daugavpils skolēnus ēdināt trīs gadus. Līgumus ar komersantiem slēdz 10 Daugavpils skolas kopumā gandrīz piecu miljonu eiro apmērā. Vairāki domes deputāti gan saskata risku, slēdzot šādus ilgtermiņa līgumus.

Daugavpilī kopumā ir 18 vispārizglītojošās mācību iestādes. Astoņas skolas skolēnu ēdināšanu nodrošina pašas, pārējās desmit saņem šo pakalpojumu no komersantiem. Lai nodrošinātu skolēnu ēdināšanu, pilsētas dome nolēma ļaut šīm skolām ar ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem slēgt līgumus uz trim gadiem par kopējo summu gandrīz piecu miljonu eiro apmērā.

Tas ir pozitīvs lēmums, saka Daugavpils domes Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova. "Šobrīd desmit skolu direktori varēs parakstīt līgumu ar pakalpojumu sniedzējiem par skolēnu ēdināšanu uz nākamajiem trim gadiem.

Lielais pluss ir tajā, ka uzņēmējiem būs drošība un viņi drošāk ieguldīs materiāli tehniskās bāzes uzlabošanā."

Viena no lielākajām skolām, kas jau pirmdien parakstīs līgumu ar jauno ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju, būs Daugavpils 15.vidusskola, apliecina skolas direktors Anatolijs Gržibovskis, kurš novērtē šāda ilgtermiņa līguma iespējas.

"Mēs slēdzam līgumu ar SIA no Jēkabpils. Jau pēc nedēļas viņiem jānodrošina ēdināšana kopskaitā vairāk nekā 700 cilvēkiem. Es atbalstu firmas ienākšanu uz trim gadiem. Jā, protams, jābūt uzraudzībai un kontrolei, taču, ja firma zina, ka turpmākos trīs gadus darbosies vienā uzņēmumā, tas ļauj tai ieguldīt papildlīdzekļus, lai viss būtu ideālā kartībā. Cerēsim, ka viss būs labi," saka Gržibovskis.

Otrs pozitīvais ieguvums no ilgtermiņa līguma – pašu iepirkumu organizēšanā, uzsver Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (Latgales partija). "Agrāk mums bija līgums uz gadu. Ilgtermiņā labais ir tas, ka ēdināšanas process ir ļoti sarežģīts un iepirkuma nodaļa ir ļoti noslogota, kas tagad atvieglos tās darbus un nebūs iepirkumi jāveic katru gadu."

Dukšinskis atzīst, ka problēmas var rasties nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanas gadījumā, un šāda bēdīga pieredze Daugavpilī jau bija piedzīvota pērn.

Bija secinājumi, tika pārtraukti līgumi pēc dažādu kontrolējošo iestāžu pārbaudēm un pretenzijām. Tagad šīs firmas arī piedalījās iepirkumos, nu, skatīsimies un kontrolēsim."

Viens no šo ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem bija uzņēmums "Ēdiens.lv", kas arī šogad sniegs pakalpojumu vienā no pilsētas skolām, solot ievērot līguma prasības.

Slēgt ilgtermiņa līgumu par skolēnu ēdināšanu tomēr ir liels risks, kas var beigties ar bēdīgām sekām, saka domes opozīcijas deputāti, kas balsojumā neiebilda par šādu ilgtermiņa līgumu. "Pastāv risks, ja šo gadu laikā celsies produktu un energoresursu cenas, šī firma var lauzt šo līgumu par pakalpojumu sniegšanu," lēsa opozīcijas deputāts Valērijs Kononovs ("Saskaņa").

Visdrīzāk, problēmas varētu rasties gan cenu kāpuma dēļ, gan arī tad, ja valdība nolemtu paaugstināt bērnu ēdināšanas tēriņus, kas pašlaik ir 1,42 eiro viena bērna pusdienām. Šobrīd skolēnu ēdināšanu 1.-4.klasēm sedz valsts budžets, bet Daugavpils dome kopš pērnā gada novembra ar brīvpusdienām nodrošina visus pārējos pilsētas skolēnus, ieskaitot vidusskolas klases, kurās mācās 1500 skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti