Sadaļas Sadaļas

Daugavpilī skolēniem iespēja uzlabot zināšanas informātikā un programmēšanā

Kopš pagājušā gada nogales Daugavpilī darbojas Programmētāju skola, kur skolēni uzlabo šīs jomas zināšanu līmeni. Apmācības stimulē pievērsties inženierijas specialitātei, papildinot Latvijas programmētāju klāstu, uzsver apmācību rīkotāji. Paši jaunieši redz potenciālu šajā nozarē, kas var noderēt arī mediķiem un teju visu profesiju pārstāvjiem.

Daugavpilī skolēniem iespēja uzlabot zināšanas informātikā un programmēšanāSilvija Smagare

Kopš oktobra Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiālē aptuveni pussimt pilsētas skolēnus apmāca informātikā un programmēšanā. Tas notiek ar mērķi attīstīt skolēnu loģiskās domāšanas prasmes un sniegt papildu zināšanas programmēšanā.

“Viņi grib uzlabot loģisko domāšanu, matemātikas zināšanas, lai rakstītu programmas un kļūtu par izciliem programmētājiem nākotnē,” saka pasniedzēja Raisa Smirnova.

7. klases skolnieks Edvīns tur papildina zināšanas programmēšanā un atklāj, ka nākotnes studijās un specialitātes izvēlē tas dos pienesumu. “Es gribu kļūt par inženieri, un mani vairāk interesē programmēt robotus. Programmētāju darbs ir diezgan vajadzīgs pasaulē, un visām kompānijām vajadzīgi programmētāji. Šeit es varu attīstīt savu loģisko domāšanu,” saka Edvīns.

“Man patīk datorā spēlēt spēles, un es gribu arī pamēģināt tādas izveidot. Es gribētu kļūt par programmētāju,” saka Ņikita, Daugavpils Vienības pamatskolas 6.klases skolnieks. Arī viņš redz potenciālu programmēšanas nozarei.

Savukārt Centra ģimnāzijas 10. klases audzēkne Regīna vēlas kļūt par ārsti, bet arī saskata programmēšanas zināšanas par noderīgām: “Varbūt nākotnē man tas būs nepieciešams.”

Ar Programmētāju skolā gūtajām zināšanām jaunieši varēs piedalīties gan olimpiādēs, gan drošāk dosies studēt inženierzinātnes un attiecīgi vēlāk papildinās Latvijas programmētāju pulku.

“Tas palīdz skolēniem attīstīt loģisko domāšanu. Viņiem ir dota iespēja patstāvīgi veidot un risināt algoritmiskos uzdevumus. Protams, tas arī nāks par labu, stājoties kādā no augstākās izglītības iestādēm. Tāpēc mēs to vērtējam ļoti pozitīvi, un

man ir liels prieks, ka Daugavpilī ir diezgan daudz skolēnu, kuri ir diezgan apķērīgi un ieinteresēti programmēšanā.

Un, kā mēs visi zinām, programmēšana palīdz Latvijas ekonomikai,” saka Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāles vadītājs Ivans Griņevičs.

Viņš arī pārliecināts, ka programmēšanas zināšanas noderēs ikvienā jomā: “Tagad, lai nodrošinātu jebkuru procesu, ir nepieciešams dators un programmatūra. Kas to programmatūru apkalpos un veidos – protams, programmētāji. Pat grūti atbildēt, kurā jomā nebūtu iesaistīti programmētāji, jo tie nepieciešami praktiski visās jomās.”

Oļegs Gedžuns no Centra vidusskolas pārliecināts, ka programmētājiem nākotne nodrošināta un šajā jomā vienmēr varēs izpausties: “Domāju, ka informācijas tehnoloģijas ir pirmajā vietā pēc vajadzībām. Gandrīz visas tehnoloģijas, arī dators – to izdara programmētāji. Gandrīz vienmēr ir jaunas idejas, un cilvēki var tās izdomāt.”

Lai realizētu idejas, radītu jaunas programmas, kas būs pieprasītas, jauniešiem arī nepieciešamas elementāras zināšanas, uzsver informācijas tehnoloģiju speciālisti. Tikai tās pielietojot, arī idejas var īstenoties dzīvē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt