Daugavpilī Sarkanais Krusts izveidojis centru bērniem ar īpašām vajadzībām; nodarbību sākšanu traucē Covid-19

Daugavpilī darbam gatavs Sociālo pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem. Vienuviet būs iespēja saņemt dažādu speciālistu – pedagogu, psihologu, sociālo rehabilitētāju, mākslas, deju, mūzikas terapeitu un kanisterapeitu palīdzību. Centrs neaizvietos skolu, bet gan to papildinās, jo šī sociālā rehabilitācija ir vērsta uz bērna papildu attīstību – sociālo iemaņu un noturīgo interešu veidošanu, skaidro centra īstenotāji. Svarīgākais, lai šie bērni un viņu vecāki nedzīvotu vieni šajā pasaule ar savu problēmu, bet spētu iekļauties sabiedrībā.

Daugavpilī Sarkanais krusts uztaisījis centru bērniem ar īpašām vajadzībām; nodarbības traucē rīkot Covid-19
00:00 / 04:37
Lejuplādēt

Jaunais sociālo pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem „Rīta vēsma” Daugavpilī durvis vēra septembra beigās. Viss ir gatavs darbam ar bērniem un viņu vecākiem.

„Centrā ir klavieres, īpaši šādiem bērniem piemērots galda teniss. Centrs piedāvās bērniem mūzikas terapiju, dejas, smilšu terapiju, varēs darboties ar māliem, zīmēt. Principā te ir viss iespējamais, lai bērns varētu attīstīties,” telpas izrāda centra vadītāja Ināra Užule.

Centrs izveidots Latvijas Sarkanā Krusta paspārnē. Lielākoties valstī šādus pakalpojums sniedz pašvaldības vai lielās organizācijas, bet šī ir nevalstiskās organizācijas uzdrošināšanās to īstenot Daugavpilī.

„Mēs uz to uzdrošinājāmies, jo, kad runājām ar bērnu vecākiem, sapratām, cik šāds pakalpojums viņiem ir svarīgs, nepieciešams.

Šobrīd vecāki mēģina šos rehabilitācijas pakalpojumus iegūt ārpus Daugavpils, maksājot bargu naudu. Lai, piemēram, bērniem nodrošinātu delfīnu terapiju. Mēs sniegsim bērniem sociālās rehabilitācijas pasākumus, kas vērsti uz topošā pilsoņa integrāciju sabiedrībā. Svarīgākais, lai šie bērni un viņu vecāki nedzīvotu vieni šajā pasaule ar savu problēmu, bet spētu iekļauties sabiedrībā,” stāsta Sarkanā Krusta Daugavpils komitejas priekšsēdētāja Helēna Soldatjonoka.

Interese par šo centru ir liela, bērnu vecāki gaida apstākļus, kad reāli to varēs īstenot.

„Pašlaik tiekamies, sazināmies ar vecākiem, mums zvana katru dienu. Jau vairāk nekā 50 cilvēki ir pierakstījušies dažādos pulciņos un gatavi vest savus bērnus uz centru,” saka Soldatjonoka.

„Diagnozes dažādas, pārsvarā tie ir autisti. Vakar zvanīja vecmamma, prasīja par logopēda pakalpojumiem, arī kāda mamma, kuras septiūs gadus vecajai meitiņai ir uzvedības problēmas mājās,” piebilst centra vadītāja Užule.

„Rīta vēsma” būs pirmais šāda veida centrs Latvijā, kur dažādu nozaru speciālisti vienuviet nodrošinās bērniem un pusaudžiem sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.

„Pašlaik būs pieejami 12–13 rehabilitācijas pasākumi. Visi gaida, kad mēs varēsim sākt darbu, neesam vainīgi, ka šobrīd tāda situācija valstī ar Covid-19,” uzsver Helēna Soldatjonoka.

Risinājumi tiek meklēti, un, kā sola centra pārstāvji, – būs nodrošinātas individuālās nodarbības, kas varētu sākties jau tuvākajā laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt