Daugavpilī rindas pēc sociālās palīdzības; durvis ver divi jauni klientu apkalpošanas punkti

Lai mazinātu rindas un tuvinātu pakalpojumus iedzīvotājiem, Daugavpils Sociālo lietu pārvalde no 3. augusta atver divus jaunus klientu apkalpošanas punktus. Tiem, pēc centra speciālistu domām, būtu jāmazina spriedze rindā pēc palīdzības stāvošajiem.

Ne jau no labas dzīves pulcējas cilvēki Daugavpils Sociālo lietu pārvaldē - ar bērnu ratiņiem, kruķiem, bet ar cerību uz palīdzību, stāsta apmeklētāji. To centrā nav maz, un vienā vietā tos apkalpot, kā apliecina tā vadītāja Benita Siliņa, kļūst sarežģīti.

Klientu skaits Daugavpils Sociālo lietu pārvaldē ir liels, trūkumcietēji un tie, kam nepieciešama vienreizēja palīdzība - kopskaitā šogad tie centrā ir pāri par 14 tūkstošiem klientu, plus vēl tie, kas izmanto pārvaldes piedāvātos sociālos pakalpojumus, saka Benita Siliņa.

Bez palīdzības izdzīvot būtu sarežģīti, jo pensija nav liela, stāsta Anna, bet tā ir atbalsts gan komunālo pakalpojumu samaksai, gan bezmaksas transports, gan palīdzība veselības pakalpojumu saņemšanai. Šobrīd, lai nokļūtu centrā, sieviete, kas pārvietojas ar kruķa palīdzību, lūdz paziņas viņu aizvest, tāpēc ir priecīga, ka jauns klientu apkalpošanas centrs jau no šodienas sāks darboties netālu no viņas mājām Liepājas ielā.

Daugavpilī gada laikā sociālajai palīdzībai no budžeta tiek atvēlēti pāri par četriem miljoniem eiro, turklāt palīdzības veidu skaits ir ap pussimtu. Tas ir daudz, attiecīgi arī klientu ir daudz, atzīst centra vecākā speciāliste Laila Bērze, kura iepriekš strādāja Rīgas Sociālo lietu pārvaldē, bet tagad  jau  nepilnu mēnesi strādā Daugavpilī un spēj gan salīdzināt, gan novērtēt Daugavpilī sniegtās socialās palīdzības un pakalpojumu daudzveidību un jauno centru nepieciešamību.

Svarīgi palīdzību un pakalpojumus cilvēkiem nodrošināt tuvāk to dzīvesvietai, uzsver centra darbinieki, jo trūkumcietēju ir daudz. Šobrīd Daugavpilī ir pāri par tūkstosti ģimeņu, kas atzītas par maznodrošinātām, tajās kopumā ir ap 3000 cilvēku, vēl vairāk par tūkstoti ir to, kam piešķirts trūcīgā statuss, un tikpat daudz ir to, kas saņem garantētā minimālā ienākuma jeb GMI pabalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti