Daugavpilī plūdi radījuši vismaz 15 tūkstošu latu zaudējumus

Plūdi Daugavpilij radījuši vismaz 15 tūkstošu latu zaudējumus, liecina pilsētas vadības pašreizējie aprēķini. 

Pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (RP) Latvijas Radio norādīja, ka šie zaudējumi attiecas tikai uz plūdu nodarījumiem Daugavpilī, bet kopējie zaudējumi vēl tiks aprēķināti. Provizoriski tie varētu kļūt zināmi mēneša laikā.

Kulakova arī norāda, ka vēlētos, lai valdība izsludinātu pašvaldībās ārkārtas stāvokli, kā arī norāda, ka situācijas risināšanai būtu nepieciešama labāka darbu koordinēšana starp dienestiem.

Astoņi izglābtie

Pirmdien līdz pusdienlaikam plūdi Daugavā joprojām vērsās plašumā un ūdens līmenis sasniedza 7,88 metri, līdz ar to bija palikuši tikai daži centimetri līdz astoņiem metriem, kas ir kritisks līmenis. Pirmdienas laikā tiek gaidīta ūdenslīmeņa celšanās, ko prognozē uz plkst.14.

Satraukums manāms gan Daugavpilī, gan novadā, kur applūduši jau vairāk nekā seši tūkstoši hektāru. Savukārt pilsētā tie ir 280 hektāri.

Pārrautā dambja dēļ no dārziņu kooperatīva pirmdien evakuēti astoņi cilvēki un vēl 20 cilvēki atteicās no evakuācijas.

Gadījumā, ja ūdens līmenis sasniegs astoņu metrus, lielākie draudi ir Grīvas iedzīvotājiem, jo tur esošais dambis ir vājš. Gan Grīvā, gan Mežciemā pirmdien notiek dambja stiprināšanas darbi.

Savukārt Daugavpils vēsturisko centru ūdens neapdraud, jo tas var applūst vien gadījumā, ja ūdens līmenis celsies  līdz deviņiem metriem.

Helihopters un laivas

Pirmdien Daugavpilī izveidots operatīvais štābs, kur pulcējas atbildīgie dienesti. Glābēji uz Daugavpili atveduši konteineri ar trīs metāla laivām ar motoru, gumijas zābakiem, guļammaisiem, informēja Civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskulis.

Tāpat uz Daugavpili tika nosūtīts helihopters, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem, kas nošķirti no sauszemes. Tāpat nepieciešamības gadījumā piedāvāts bruņutransportieris.

Jau vēstīts, ka pirmdien Ministru kabinetā uz Krīzes vadības padomes sēdi ir sapulcējušies plūdos cietušo pilsētu un novadu vadītāji kā arī atbildīgie dienesti, lai spriestu, kā rīkoties un palīdzēt pašvaldībām un to iedzīvotājiem.

Pagājušajā nedēļā valdība nolēma vēl ārkārtas stāvokli neizsludināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti