Daugavpilī pirms pusgada uzbūvēto pārvadu cer atklāt jūnijā; par kompensācijām iedzīvotājiem vēl spriedīs

Daugavpilī jaunuzbūvēto ceļa pārvadu transportam varētu atvērt līdz 1. jūnijam – šādas aplēses ir pašvaldībā. Arī Būvniecības valsts kontroles birojā norāda, ka pēc būtības pārvads noslodzei ir gatavs un to varētu sākt izmantot, ja visu tehnisko dokumentāciju savedīs kārtībā. Paralēli tiek risināts arī jautājums par kompensācijām tiem māju īpašniekiem, kas pārvada dēļ spiesti dzīvot diskomfortā.

Daugavpilī jau pusgadu gaida 15 miljonu eiro vērtā ceļa pārvada atklāšanuSilvija Smagare

“Kad beidzot atvērs to tiltu - jauno, smuko, kas mums visiem atvieglotu braukšanu Daugavpilī?” Uz šo autovadītāja vēl pērnā gada oktobrī uzdoto jautājumu atbildes joprojām nav, lai gan  pagājis gandrīz pusgads.

Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 15 miljoni eiro, un tas ir lielākais ceļu infrastruktūras projekts, kas realizēts Daugavpilī pēdējo gadu laikā. Pārvada garums ir 430 metri, un kustība tajā paredzēta pa četrām braukšanas joslām, viena josla paredzēta gājējiem. Taču kustība te nenotiek. Iemesls – nesaskaņas starp būvnieku un pasūtītāju.

“Tur ir tehnikas problēmas, problēmas ar būvniekiem. Pasūtītājam ir viens viedoklis, būvniekam cits. Dažbrīd nav saskaņots materiāls, kas bija jāizmanto būvniecības laikā. Tā ir nesaprašanās starp būvnieku un pasūtītāju,” skaidro Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Virzība uz to, lai šo satiksmes pārvadu nodotu ekspluatācijā, notiek, saka Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”), iezīmējot arī konkrētus termiņus. “Ceļu pārvada būvniecība ir saistīta ar divām daļām - ceļa daļa un tilta daļa. Un šobrīd būvvaldē uz objekta pieņemšanu ir iesniegta ceļa daļa - apvedceļi, un tā varētu tikt pieņemta tuvāko divu nedēļu laikā. Savukārt uz tilta daļu ir veikta ekspertīze par materiālu nomaiņas atbilstību projektam. Tuvāko 10 dienu laikā būs zināms ekspertīzes slēdziens.

Ja nomainītā materiāla maiņa izrādīsies atbilstoša un nav pasliktinājusi pasūtītāja izvirzītos kritērijus līguma slēgšanas laikā, tad uzdots izpilddirektorei nodrošināt pārvada pieņemšanu līdz 1. jūnijam,” saka Elksniņš.

Ja pasūtītājs vienosies ar darbu izpildītāju un dokumentācija būs kārtībā, zaļā gaisma šim ceļu pārvadam Daugavpilī tiks dota, saka arī Būvniecības valsts kontroles birojā.

“Man nav šaubu par objekta problēmām ar nestspējām, bet runa ir par izpilddokumentācijas nesakārtotību.

To visu noformējot, būvniecības pasūtītājs var rosināt objekta pieņemšanu ekspluatācijā. Būvniecības likumdošana nosaka, ka mēs 10 darba dienu laikā to izvērtējam un pie pozitīva rezultāta objektu pieņemam ekspluatācijā,” tā Būvniecības valsts kontroles biroja Būvniecības kontroles departamenta direktors Māris Demme.

Cits jautājums, kas paliek atklāts, - iedzīvotāji un īpašumi, kas palikuši zem šī pārvada. Ceļu pārvads dažiem iedzīvotājiem no mājas ir 1,5 metra attālumā. Īpašumiem vērtība pēc pārvada būvniecības kritusies pat uz pusi, taču pašvaldība to sola kompensēt.

“Novērtējumā, ko nesen veicām, uzrādījās, ka ir būves, kurām vērtība pēc tilta būvniecības ir mazinājusies par 50%, ir dzīvokļi, kur par 35%, bet tādu ir maz. Kopumā tie ir 17 īpašumi. Šo starpību arī ir plānots izmaksāt kā kompensāciju. Tā pārsvarā ir par gaismas samazinājumu, skatu tiesībām. Taču ir iedzīvotāji, kas vēlējās savu īpašumu pārdot. Pašvaldībai ir jāpieņem vienots lēmums – pirkt vai kompensēt,” skaidro Santa Pupiņa.

Pašvaldības budžetā tam šobrīd ieplānoti 70 tūkstoši eiro, taču pēc ekspertīzēm summa, kas nepieciešama kompensācijām, ir teju 160 tūkstoši eiro, bet pie situācijas, ja iedzīvotāju īpašumi tiek atpirkti - ap 300 tūkstošiem eiro.

Kompensēt vai atpirkt šos īpašumus, par to būs jāvienojas Daugavpils domes deputātiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt