Ārpus Rīgas

Makšķernieki: Burtniekā ķeras līdakas, bet par daudz savairojušās mazās zivis

Ārpus Rīgas

Trikātas "Krūzēs" aug stādi ielu, laukumu un balkonu rotāšanai

Daugavpilī būs jauni tramvaji - lētāki nekā iepriekšējie

Daugavpilī pirks jaunus un lētākus tramvajus

Tikko noslēdzies konkurss par tramvaju vagonu iegādi Daugavpilī. Paredzēts, ka kopumā Daugavpils iegādāsies 12 tramvaju vagonus ne dārgāk, kā par sešiem miljoniem eiro. Tas būs lētāk nekā Rīgā un arī iepriekšējos tramvaju vagonu iepirkumos Daugavpilī, sola konkursa rīkotāji.

Tramvaju vagonu iegādei videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstībai Daugavpilī bija pieci piedāvājumi. Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe uzsvēra, ka piedāvājumi ir spēkā, un pašvaldības ziņā ir tos izvērtēt atbilstoši pilsētas interesēm.

Pilsēta plāno iegādāties astoņus četrasu vagonus, divus sešasu, un gadījumā, ja piedāvājumā cenas būs atbilstošas, vēl divus četrasu, lai būtu kopā 12 vagoni, pastāstīja Dzalbe. Daugavpilī nepirks tādus tramvajus kā Rīgā par 3,5 miljoniem eiro, jo tie atzīti par neadekvāti dārgiem. Eiropā ražota sešasu vagona maksimālā cena ir divi miljoni eiro, uzsvēra Dzalbe. Par visiem 12 vagoniem Daugavpilī plāno iztērēt ne vairāk kā sešus miljonus eiro. 

Šobrīd visi iepirkumā piedāvātie vagoni ir lētāki nekā iepriekšējos tramvaju iepirkumos - to apstiprina gan domes priekšsēdētāja vietnieks Dzalbe, gan „Daugavpils satiksmes” valdes locekle Sabīne Šņepste. Gūta pieredze arī no iepriekšējiem konkursiem, kas Daugavpils pilsētai nebija viegli, bija ar kļūdām, bet deva pozitīvu artavu jaunajam konkursam.

Daugavpils jauno tramvaju iepirkumu konkursā izvērtēs dažādus kritērijus. 120 dienās konkursa komitejai jāizvērtē tramvaju parka atjaunošanas piedāvājumus. Mērķis ir 12 jauni tramvaji klāt esošajiem jaunajiem tramvajiem Daugavpils pilsētas satiksmes bilancē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti