Ārpus Rīgas

''Neatkarīgo Tukuma Ziņu'' galvenā redaktore Ivonna Plaude par vēja parkiem

Ārpus Rīgas

Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore Anita Rozentāle par vīnogu izstādi Bauskas pilī

Daugavpilī pēc tūristu un pilsētnieku sūdzībām plāno pastāvīgās tualetes

Daugavpilī pēc tūristu un pilsētnieku sūdzībām plāno pastāvīgās tualetes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas otrajā lielākajā pilsētā šobrīd nav nevienas publiskas stacionārās tualetes, kur pilsētnieki un pilsētas viesi varētu nokārtot savas dabiskās vajadzības. Vienīgā iespēja ir izmantot pilsētā izvietotās biotualetes, ēdināšanas vai citās publiskās vietās esošās tualetes. Par to sūdzas gan tūristi, gan pilsētnieki. Tāpēc nu iecerēts veidot tualetes, un tiek izvēlētas vietas, kur tās varētu atrasties.

Pašā Daugavpils centrā, Andreja Pumpura skvērā, agrāk bija stacionārās tualetes, taču tagad tās ir ciet. Vajadzība pēc tualetēm, kur iedzīvotājiem nokārtot savas delikātās dabiskās vajadzības, ir – daugavpiliešus nebūt neapmierina iespēja izmantot ēdināšanas vietu tualetes, kur, neveicot pasūtījumus, to tik vienkārši nevar izdarīt, vai pilsētā izvietotās biotualetes.

“Godīgi – vajag tualetes, jo tās būdas, kas tagad izvietotas, ir drausmīgas; [vajag] lai ir tīrs un nekādu smaku,” saka kāda uzrunātā pilsētniece.

Iedzīvotāju minēto būdu jeb biotualešu uzstādīšana un uzkopšana pašvaldībai gadā izmaksā 13-15 tūkstošus eiro. Tās izvietotas vairākās vietās pilsētā.

Tas pagaidām ir vienīgais, bet ne labākais variants, saka arī pašvaldības komunālās saimniecības vides inženieris Kasparas Lazdāns. “Pa visu pilsētu ir izvietotas 76 biotualetes, trīs invalīdu tualetes, un vasaras periodā ir divi konteineri jeb maksas tualetes,” stāsta Lazdāns.

Sūdzības par tualešu trūkumu Daugavpils pašvaldības atbildīgās institūcijas saņem bieži. Pilsētbūvniecības departamenta ainavu arhitekte Anna Semjonova problēmu vērtē kā asu: “Mēs pat tūristiem nevaram piedāvāt, kur aiziet uz tualeti.”

Tāpēc šogad aktualizēts jautājums par stacionāro tualešu izveidi pilsētā. Tas arī apspriests Pilsētbūvniecības un vides komisijas sēdē, piedāvājot izmanot citu Latvijas pilsētu pieredzi šajā jomā.

“Labs variants būtu izmantot automātiskās tualetes, kur tualete pati sevi nomazgā,” saka Semjonova.

Vēl atklāts ir jautājums par to, cik pašvaldības budžetam izmaksās šādu stacionāro tualešu izbūve. Summas nebūs mazas, nesaucot skaitļus, atzīst pilsētas galvenā arhitekte Inga Ancāne.

“Jā, aprēķini ir veikti, bet es summu neteikšu, lai iedzīvotāji no tā nebaidās.

Mērķis – sakārtot esošās un vismaz vienu gadā uzstādīt. Summas ir tiešām lielas,” norāda Ancāne.

Šī gada budžetā tam nauda nav paredzēta. Par jaunu stacionāro tualešu būvniecību pilsētā vēl jālemj Pilsētbūvniecības un vides komisijai, izvērtējot gan dizaina projektus, gan tualešu izvietošanas vietas un arī darbu izmaksas. Bet galīgais lēmums par tualešu jautājumu pilsētā domes sēdē būs jāsaka Daugavpils domes deputātiem.

Viens no variantiem ir izmantot bijušās stacionārās tualetes, kuras pašlaik slēgtas. Un to varētu izdarīt jau drīzumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti