Dienas ziņas

Pašvaldībām jāizvērtē ielu nosaukumu atbilstība

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī pārbauda kanalizācijas akas

Daugavpilī pēc bērna iekrišanas kanalizācijas akā pārbauda to vākus

Daugavpilī pēc negadījuma ar zēna iekrišanu kanalizācijas akā SIA “Daugavpils ūdens” pārbaudījis 40% aku lūkas pilsētā. Problēmas ir uzietas, taču tās neesot nerisināmas. Notikušās nelaimes dēļ no darba pienākumiem atstādināta viena atbildīgā persona.

Jūlijā Daugavpils centrā vienā no kanalizācijas akām iekrita un vairākas stundas pavadīja četrus gadus vecs zēns. Šis negadījums lika SIA “Daugavpils ūdens” ārpus plānotā pārbaudīt, kas notiek ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu pilsētā.

“Pilsētā strādā sešas brigādes, katra brigāde sastāv no trīs speciālistiem. Pārbaudām ūdens apgādes un kanalizācijas akas lūkas, kuras atrodas SIA “Daugavpils ūdens” piederības robežās,” pastāstīja SIA “Daugavpils ūdens” izpilddirektors Aleksandrs Kramorenko.

Daugavpilī ir 25 apkaimes, no kurām 19 ir nodrošinātas ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu. Kopumā pilsētā ir vairāk nekā 500 kilometru tīklu un 26 000 ūdens un kanalizācijas aku vāku. Katru gadu pavasarī un ziemā SIA “Daugavpils ūdens” nodrošina ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas pārbaudes.

“Šā gada janvārī notika pārbaude arī tajā pašā apkaimē, kur notika nelaimes gadījums. Sakarā ar to pašlaik uzņēmumā izveidota iekšējā izskatīšana.

Izskatīšanas laikā tika atstādināts speciālists, kurš bija atbildīgs par kanalizācijas tīklu pārbaudi,” pastāstīja Kramorenko.

Nepilnu divu nedēļu laikā ir pārbaudīts 40% ūdens apgādes un kanalizācijas asu lūku. 11 no tām esot mainītas, jo neatbilda noteiktajām prasībām.

“Uz doto brīdi tādas lūkas, kā bija nelaimes gadījumā, atrastas nebija,” sacīja Kramorenko.

Pārbaudes šobrīd turpinās. Tās veic divi speciālisti, atverot lūku un veicot tehnisko pārbaudi, bet trešais speciālists to reģistrē sarakstā.

SIA “Daugavpils ūdens” informēja, ka esot ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas, kuras izbūvētas vēl padomju laikā, atrodas ražošanas zonās vai daudzdzīvokļu māju pagalmos, kas tagad piederot privātpersonām.

Ārkārtas pārbaudes tiek plānots pabeigt mēneša laikā. Kāda ir kopējā situācija Daugavpilī ar ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu, SIA “Daugavpils ūdens" komentēt vēl nespēj, jo visa informācija vēl jāapkopo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt