Dienas ziņas

Smiltenes tehnikumā attīsta veterinārmedicīnas programmu

Dienas ziņas

Mediju brīvība aktuāla visām Austrumu partnerības valstīm

Daugavpiliešiem trūkst latviskas vides valodas lietošanai

Daugavpilī paver iespējas bez maksas apgūt latviešu valodu, bet trūkst vides valodas lietošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Daugavpilī paveras arvien vairāk iespēju apgūt latviešu valodu bezmaksas kursos, to izmanto galvenokārt cilvēki, kas vēlas kārtot naturalizācijas eksāmenus un iegūt Latvijas  pilsonību. Bet, neraugoties uz kursu plašo piedāvājumu, to dalībnieki norāda, ka  ikdienā viņiem trūkst iespēju runāt latviski.     

Uz informatīvo pasākumu par naturalizācijas procesa kārtību un pilsonības iegūšanu, kas ik mēnesi norisinās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Daugavpils nodaļā, Janīna nāk jau otro reizi. Viņas mērķis ir pārbaudīt savas zināšanas un pildīt eksāmena uzdevumus testa režīmā, lai vēlāk varētu veiksmīgi nokārtot naturalizācijas eksāmenu un iegūt Latvijas pilsonību.

“Mums bija valodas kursi projektu ietvaros,  vieni darbā kvalifikācijas celšanai un citi - Daugavpils Universitātē. Kursi ir ļoti apjomīgi, mācīties var, ja gribi,” atzīst Janīna.

PMLP Daugavpils nodaļas vadošais vecākais referents Ilmārs Rutkovskis uzsver, ka labi sagatavoti pretendenti spēj paveikt visus eksāmena uzdevumus.

“Vidēji tas ir nedaudz vairāk par pusi, kas no pirmās reizes nokārto šo pārbaudi,” stāsta Ilmārs Rutkovskis.

Pensionārs Vladimirs, kurš  ir dzimis Baltkrievijā, mācījies un strādājis Eiropā, un nu jau trīs gadus dzīvo Daugavpilī, tāpat kā Janīna ir nolēmis kļūt par Latvijas pilsoni un apmeklējis  bezmaksas latviešu valodas kursus. Vladimirs velētos vairāk lietot valodu arī ikdienā,  taču latviešu runas avots lielākoties ir tikai televīzija.

“Šeit Daugavpilī pilsoņi varbūt ne visi gribētu runāt latviski, bet visi runā krieviski,” secina Vladimirs.

Arī Nataļja uzsver, ka universitātes rīkotie kursi devuši labus rezultātus, tāpēc viņa nolēmusi nekavējoties  kārtot naturalizācijas  eksāmenu.  

“Ļoti palīdz bērni, skatos televīziju tikai latviešu valodā. Vēl darbā ir kolēģi, kas pārvalda latviešu valodu,” par savu valodas vidi stāsta Nataļja. 

No gada sākuma Daugavpils Izglītības pārvalde nokomplektēja septiņas grupas, piedāvājot iespēju bez maksas mācīties latviešu valodu 140 cilvēkiem ar dažāda līmeņa zināšanām. Savukārt Eiropas trešo valstu piederīgo integrācijas fonda projekta ietvaros valodu apgūt bezmaksas kursos piedāvāja četras nevalstiskas organizācijas, kā arī Daugavpils Universitāte. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti