Daugavpilī patriotisma nedēļu ievada ģenerāļi

Jau ceturto gadu biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs» rīko pasākumus Latvijas reģionos. To mērķis - sekmēt jauniešu valstisko un patriotisko audzināšanu, aicināt sabiedrību izzināt vēsturi, savas saknes un veicināt izpratni par valsts aizsardzību. Tās ir jauniešu organizāciju sporta sacensības un vēstures zināšanu konkursi, kā arī iespēja tikties ar Latvijas karavīriem - dažādu bruņoto spēku pārstāvjiem, apskatīt bruņojumu un ekipējumu.

„Tas viss liek aizdomāties par aizsardzības nozīmi, par to, ka karavīriem nav viegli”, tā saka paši jaunieši, kuri neslēpj, ka šādi pasākumi gan noskaņo gaidāmajiem valsts svētkiem, gan vairo patriotismu un lepnumu par savu valsti.

Jaunieši, izturot dažādus pārbaudījums, uz mirkli nedaudz ir iejutušies karavīru ādā. Tas nav viegli un liek aizdomāties, kādas grūtības bija un ir jāpārvar karavīriem un ar kādām īpašībām tiem jābūt apveltītiem, atgriežoties no orientēšanas sacensībām, secina daugavpilietis, Zemessardzes pārstāvis Normunds Geriņš:

''Karavīram būt nav viegli – ir fiziskā slodze, prātam ir jāstrādā, jābūt paškontrolei, kritiskās situācijās lai saglabātu mieru. Armija nav joka lieta, vajag fizisko [spēku], jāpalīdz cits citam.''

Kā vienas no pirmajām komandām, kas sekmīgi tikušas galā ar pārbaudījumiem un ierodas Daugavpils Vienības laukumā, kur ar ekipējumu un bruņojumu pulcējušās Zemessardzes, robežsargu, glābēju, kinologu, policistu vienības, ir no Neretas un Daugavpils Vienības skolas. Jaunieši atzīst, ka tas kopumā ir patriotismu un svētku sajūtu veicinošs pasākums.

Patriotisko un izzinošo pasākumu jauniešiem reģionos jau ceturto gadu rīko biedrība «Latvijas ģenerāļu klubs». Tradīcijas sākuma pamati 2011. gadā tika likti Trikātā, tad Jēkabpilī un Skrundā, bet šogad pasākums Daugavpilī, stāsta biedrības pārstāvis Juris Vectirāns:

''Galvenā mūsu misija ir radīt viņos ne tikai absolūtu piederības sajūtu savai tauta, savai valstij, Latvijai, bet lepnumu par savu valsti, lepnumu par mūsu pagātnes ceļiem, kuri ir gan slavas apvīti, gan grūtību un traģēdiju apvīti. Bet tā ir mūsu vēsture, esam tam visam izgājuši cauri. Skatoties uz viņiem, mēs esam droši, mēs jauniešus iedrošinām spert soļus nākotnē, lai būtu pēc iespējas sagatavotāki, gudrāki, stiprāki Latvijas pilsoņi – lepni par sevi, par savu varēšanu.''

Latvijas ģenerāļu rīkotais pasākums Daugavpilī vainagojies ar pulkveža Brieža piemiņas plāksnes atklāšanu un simbolisku gaismas nodošanu nākamā gada pasākumam, kas noritēs Zemgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt