Panorāma

Atjaunots Bērnu slimnīcas Dienas stacionārs

Panorāma

Panorāma

Daugavpilī pārbauda daudzdzīvokļu ēku jumtus

Daugavpilī pārbauda daudzdzīvokļu namu jumtu drošumu; īpašnieki kūtri ķeras pie remontiem

Tādi negadījumi kā jumta paneļa iegrūšana Bolderājā mudina pārbaudīt ēku tehnisko stāvokli. Daugavpilī namu apsaimniekotāji decembrī pārbaudījuši gandrīz 190 ēkas un konstatējuši, ka 79 daudzdzīvokļu mājām jumtu stāvoklis ir neapmierinošs, un īpašniekiem ieteikts tos remontēt. Tā kā pārsvarā iedzīvotāji tam nepiekrīt, tiks pasūtītas tehniskās apsekošanas. Ja tajās atklāsies, ka jumti ir avārijas stāvoklī, izvēles remontēt vai neremontēt vairs nebūs.

Apdrupis betons, ūdens krāšanās un citi defekti Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma darbiniekiem ļāvuši secināt – šāds jumts būtu jāremontē. Vai tas ir avārijas stāvoklī, to gan var pateikt tikai eksperti. Tā kā nama īpašniekus nav pārliecinājis apsaimniekotāja padoms, tādi tiks meklēti, lai veiktu tehnisko apskati.

"Dzīvokļu īpašnieki neaktīvi piedalās remontos, jo cenas pārāk lielas. Pagājušogad laikam tikai 10–15 jumtiem veicām kapitālo remontu," pastāstīja Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmuma valdes locekle Nataļja Rustkova.

Apsaimniekotāji aplēsuši, ka ēkai ar mazu jumta platību tas izmaksā aptuveni 50 000 eiro. Ja atklāsies, ka jumts ir avārijas stāvoklī, remontu veiks piespiedu kārtā un izmaksas automātiski iekļaus rēķinā.

"Man liekas, ka tas nav īstais laiks, tās izmaksas būs šausmīgi sadārdzinātas. Vai es kā pensionārs spēšu to jumtu apmaksāt?" bažījas daudzdzīvokļu nama iemītniece Monika.

"Tagad tādi laiki, ka varbūt arī nav vērts pagaidām to darīt. Mani tas neskar, dzīvoju otrajā stāvā," pauda cita daudzdzīvokļu nama iemītniece.

464. sērijas dzīvokļu namiem jumts būtu jāremontē ik pēc 25 gadiem. Veroties no deviņstāvu ēkas jumta, redzams, ka ir arī ēkas, kur tāds jau veikts.

"Pašvaldība var līdzfinansēt katrai mājai līdz 30% apmērā remontdarbus, kas saistīti ar kapitālo remontu," norādīja Daugavpils domes būvinženieris Vadims Kodačs. Ik gadu to izmanto mazāk nekā 10 māju remontiem.

Arī citās pilsētās atzina – iedzīvotājus grūti pierunāt atvēlēt naudu pamatīgākiem ēku remontiem. Taču vismaz tās pārbaudīt mudina nelaimes gadījumi.

"Jelgavas namu pārvaldē" pastāstīja, ka pēc kāda balkona sabrukšanas pērn 17 mājām veikta tehniskā apskate. Avārijas stāvoklis nevienā nav konstatēs, bet vienā tomēr veikti jumta remontdarbi.

Liepājā gan vienai ēkai tieši šoziem tiek veikti remonti, jo tai konstatēts avārijas stāvoklis.

Apsaimniekotāji uzsver, ka jumta paneļu stāvoklis vai tieši konkrētā 464. sērijas nami nav izceļami. Problēmas un neziņa par to nopietnību attiecināmas uz visiem vecajiem daudzdzīvokļu namiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti