Daugavpilī palielina «simtlanieku» skaitu

Bezdarba līmenis Daugavpilī aug. Pagaidu sabiedriskie darbi ir viens no veidiem kā palīdzēt bez darba palikušajiem. Lai arī Nodarbinātības valsts aģentūras programmas apjomi šogad mazinājusies, kas nozīmē mazāku darba laika apjomu bezdarbniekiem, tomēr vajadzība pēc nodarbinātības pastāv. To atzīst gan pašvaldībā, gan paši bez darba palikušie iedzīvotāji.

Ar šo mēnesi Daugavpilī izdevies pagaidu  sabiedriskajos darbos iesaistīt par 20 cilvēkiem vairāk, un tas ir tā sauktās „simtlatnieku”programmas ietvaros.

Pēc Nodarbinātības valsts aģentūras un Daugavpils pašvaldības līguma, sākotnēji šogad Daugavpilī bija noteiktas 73 tā saukto „simltatnieku”darba vietas mēnesī. Ar aprīli situācija mainījusies, apliecina aģentūras Daugavpils filiāles vadītājs Jānis Vanags, jo programmā nodarbināto skaits mēnesī Daugavpilī audzis līdz 92 cilvēkiem. „Šie 20 cilvēki, kas nāk klāt ar 1. aprīlī, ir iespējams, jo ir ekonomija pirmajā ceturksnī un ir iespējams izveidot jaunas darba vietas (..) Tā ir darba spēju atjaunošana vai saglabāšana, tie ir nekvalificēti pagaidu darbi (..) kas ir sabiedrības labā, piemēram, uzkopšana,“ saka Vanags.

Lielākoties šie bezdabnieki pagaidu sabiedriskajos darbos veic ielu un pagalmu sakopšanas darbus. Nodarbināto skaita pieagums noticis,  pateicoties ekonomijai uz  bezdarbnieku skata nodrabinātību šī gada pirmajos mēnešos, apliecina Vanags. Programma  svarīga, jo bezdarba līmenis pilsētā audzis. „Šobrīd bezdarba līmenis ir cēlies līdz ar janvāri – šobrīd ir 10,8%. Kopā ar Daugavpils un Ilūkstes novadu mums ir vairāk nekā 7000 bezdarbnieku,“ atzīst Vanags.

Galvenokārt pagaidu sabiedriskie darbi ir  tie, kas pilsētā ļauj savest kārtībā vietas, kur uzturās un atpūšas pilsētnieki, tas ir izdevīgi gan nodarbinātajiem cilvēkiem, gan ieguvums pašvaldībai, apliecina Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga. „Šobrīd Daugavpilī šajā programmā katru mēnesi būs 92 nodarbinātie (..) Tā ir iespējaas cilvēkiem strādāt un neizkrist no darba tirgus un saņemt par to atlīdzību,“ saka Goldberga, uzsverot, ka arī pašvaldība ir ieguvēja, jo vide tiek uzkopta.

Šobrīd pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistītie lielākoties veic kopšanas darbus pilsētas parkos. Ilgona  ir ir viena no šīs programmas darbiniekiem, kurai būtiski, paliekot bez darba celtniecības uzņēmumā, nepalikt bez iztikas avota un kā pati uzsver arī komunikācijas sabiedrībā. Teju simts bezdarbniekiem Daugavpilī šogad ik mēnesi būs iespēja šādi rast darbu un iztiku. Tiesa, šogad tikai uz četriem mēnešiem, kas ir mazāk kā citus gadus, iepriekšējās bezdarbnieku nodarbinātības programmās.  Darbinieki šobrīd saņem 142 eiro mēnesī

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti