Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mainīsies mācību process vidusskolēniem

Kompensācijas pie pārvada dzīvojošajiem

Daugavpilī maksās kompensācijas pie jaunā pārvada dzīvojošajiem

Daugavpilī joprojām ekspluatācijā nav nodots divlīmeņu ceļa pārvads, kam jāsavieno  divi pilsētas rajonus. Kopējā projekta vērtība - aptuveni 13 miljoni eiro. Būvniecības laikā cieta blakus esošie nami. Iedzīvotāji vairs necerēja uz kompensācijām, kas tika solītas trīs gadu garumā. Tagad 17 māju īpašnieki saņēmuši paziņojumu par kompensāciju apjomu - 30-50% no nekustamā īpašuma tirgus vērtības.

Daugavpils ceļa pārvada būvniecības laikā atklājās, ka tilta teritorijā pirms būvniecības uzsākšanas tika izpirkta tikai viena māja, kaut arī tiltam gan sānos, gan pakāje atrodas vairāki nekustamie īpašumi. Viens no tiem ir cietis vairāk – plaisas sienās, deformēti pamati, pārējiem namiem liegta pilnīga vai daļēja gaismas plūsma telpās. Daugavpils dome jau ir saņēmusi novērtējumu rezultātus kompensāciju izmaksai par kopējo summu – 145 200 eiro.

"Nekustamo īpašumu vērtētāju firma “Latio” ir novērtējusi visus  17 īpašumus  kurus, iespējams, varēja skart tilta būvniecība. Gandrīz visi ir piekrituši šīm kompensācijām. Es arī nosaucu konkrētu summu, kāda tika aprēķināta. Jā, trīs personas nepiekrīt. Vēlas, lai izmaksā lielāku kompensāciju vai arī atpērk," pauda Daugavpils pilsētas domes pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

Daugavpils domei un namu īpašniekiem jāslēdz vienošanās par strīda izbeigšanu. Ja kāds rakstiski atteiksies to darīt, tālāk risināt šo jautājumu varēs tiesā. Piedāvātās kompensācijas ir par radītajām neērtībām, dienas gaismas trūkumu, troksni un putekļiem, kuri radīsies, kad pārvads tiks atvērts. Nekustamā īpašuma saimniece, kuras mājai nodarīti arī fiziski bojājumi, saņems kompensāciju no Daugavpils domes par radušajām neērtībām, bet vērsīsies arī ar prasību tiesā pret būvfirmu “Binders” par nodarītajiem reālajiem bojājumiem.

"Sākumā bija runa, it kā mūsu namus varētu jaukt nost, šeit veidot parka zonu, kā bija iepriekš plānots. Bet sanāk, bija vērtēšanas komisija, mums sola 50% no tirgus vērtības cenas kā kompensāciju, ka mēs paliekam te dzīvot. Stāsts vēl nav beidzies, tāpēc ka kāds saņems kompensāciju un tālāk mierīgi dzīvos, bet es saņemšu kompensāciju un veikšu milzīgus remontdarbus par 12 tūkstošiem eiro," norādīja bojātās dzīvojamās mājas īpašniece Jeļena Korsaka.

Maijā domes deputāti pieņems lēmumu par kompensāciju apmēriem. Paša tilta nodošanas ekspluatācijā galējais termiņš ir 1. jūnijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti