Sadaļas Sadaļas

Rīta intervija

Deputāts Ilmārs Latkovskis par bēgļu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā

Rīta intervija

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece skaidro "deputātu kvotu" lietderību

Daugavpilī latviešu valodu mācās arvien vairāk

Daugavpilī latviešu valodu mācās arvien vairāk

Salīdzinājumā ar citiem gadiem uz bezmaksas latviešu valodas apmācības kursiem Daugavpilī piesakās arvien vairāk cilvēku. Šādi kursi pilsētā tiek rīkoti jau ceturto gadu, un tie tiek segti no domes budžeta.

Kursu organizētāji Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldē norāda, ka ar katru gadu piesakās arvien vairāk cilvēku.

To, ka interese par latviešu valodas zināšanām Daugavpilī aug, apliecina arī Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), kur nākas palielināt kuponu skaitu, kas ļauj darba meklētājiem bez maksas mācīties valodu.

NVA Daugavpils filiāles vadītājs Valērijs Kononovs atzīst, ja pērn kursus par kuponiem apmeklēja 347, tad šogad jau uz šo mirkli pieteikušies 378 darba meklētāji.

Darba meklētājus visvairāk interesē iespēja iegūt augstāku latviešu valodas kategoriju. Tiesa, rādītāji eksāmenos īpaši spoži nav, un tikai puse iegūst augstāku kategoriju.

„Esmu bezdarbniece, agrāk strādāju bērnudārzā,” krievu valodā stāsta Margarita. „Man ir pirmā kategorija, otro nespēju nokārtot. Tagad gribu celt līmeni, jo piestrādāju par auklīti, palīdzu pieskatīt bērnus, jāpalīdz sagatavot bērnu skolai un  bez latviešu valodas zināšanām to nevar,” viņa atzīst.

Līdzīga interese un pat sava veida ažiotāža notiek arī ar pieteikšanos uz Daugavpils domes piedāvāto bezmaksas latviešu valodas apguves programmu, neslēpj kursu koordinatore pilsētas izglītības pārvaldē Ilze Onzule. „(..) Pirmo divu dienu laikā ir pieteikušies 200 interesentu. Nedēļas laikā piesakās 450 cilvēki uz 300 vietām,”  stāsta Onzule.

Kontingents, kas piesakās ir visdažādākais, apliecina Onzule. „Pašvaldība nāk pretī dažādām iedzīvotāju kategorijām, sākot ar bezdarbniekiem un beidzot ar strādājošajiem.

Protams, prioritāte ir tiem, kas vēlas uzlabot valsts valodas zināšanas pilsonības iegūšanai, [augstākas] kategorijas iegūšanai. Pēdējos gados izjūtam, ka nāk klāt migrantu grupas, jo ir cilvēki, kas apprecas ar turkiem, vāciešiem un spāņiem, un viņi atbrauc uz Daugavpili,” saka Onzule.

„Es gribētu mācīties tālāk – varbūt kādā augstskolā,” stāsta Aleksejs, kurš ir daugavpilietis, kas piecus gadus nostrādājis fabrikā Anglijā. Viņš latviešu valodas zināšanas ir piemirsis. Taču šobrīd apgūst profesionālo izglītību un tic, ka labākas valodas zināšanas ļaus ne tikai gūt labāku izglītību, bet palīdzēs arī darba un sadzīviskajās attiecībās.

Pašvaldībai šo kursu rīkošana gadā izmaksā ap 24 000 eiro. Taču tā nav vienīgā latviešu valodas zināšanu līmeņa celšanas iespēja. Ir citas programmas un aktivitātes, kas kopumā pēc domes vadības teiktā mērāmas summā līdz 100 000 eiro.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt