Daugavpilī jau trīs tirdzniecības vietās var vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Lai paplašinātu vakcinācijas pieejamību sabiedrībai, paralēli masveida vakcinācijas centriem jūnija beigās Daugavpilī durvis vēra pirmais vakcinācijas kabinets tirdzniecības centrā "Ditton nams", savukārt ar 10. augustu Daugavpilī darbu uzsāka divi jauni vakcinācijas punkti pilsētas guļamrajonos. Tieši tirdzniecības centros vakcinēti jau gandrīz 10 000 iedzīvotāju, 80% ir vietējie Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada iedzīvotāji, pārējie – iebraucēji.

Daugavpilī jau trīs tirdzniecības vietās var vakcinēties pret Covid-19
00:00 / 04:42
Lejuplādēt

Daugavpils "Ditton nams" kļuva par pirmo tirdzniecības vietu, kur paralēli diviem pilsētā aprīkotiem masveida vakcinācijas centriem tika atvērts vakcinācijas kabinets. Šobrīd tādi pilsētā jau ir trīs, stāstīja vakcinācijas pakalpojuma sniedzēja SIA "Luc Medical" pārstāve Dina Hublarova-Pokšāne.

"Vakcinācijas punkts "Ditton'" atrodas pilsētas centrā. Vēl divi ir izvietoti pilsētas guļamrajonos, tuvāk pilsētas pilsētnieku dzīvesvietai. Tur cilvēku aptvere ir mazāka, bet, domāju, ka tas ir pagaidām, jo tie ir atvērti pavisam nesen. Katru dienu aizvien vairāk sāk nākt.

Kopumā trijos centros savakcinēti tiek 180–200 cilvēki dienā," sacīja Hublarova-Pokšāne.

Ik dienu pie vakcinācijas kabineta stiklotajām durvīm tirdzniecības centrā "Ditton nams" veidojas garāka vai īsāka rinda ar vakcinēties gribētājiem. Te ir dienas, kad var vakcinēties ar iepriekšējo pierakstu vai stāvot dzīvajā rindā.

Tirgus vakcinācijai ir ērts, stāstīja uzrunātie iedzīvotāji.

"Mums pa ceļam. Tas ir ērtāk, paši esam no Augšdaugavas novada, Salienas pagasta."

"Man tā jau ir jau otrā pote, vakcinējos, jo vecums tāds – 82 gadi un slimību jūra."

"Man darbam nepieciešama vakcinācija, tirgū ir ātrāk, ērtāk, vienkāršāk."

Lielākā daļa no tiem, kas vakcinējas tirdzniecības centros, ir vietējie iedzīvotāji, sacīja Hublarova-Pokšāne: "80% ir vietējie iedzīvotāji – no pilsētas un Augšadaugavas novada. Pārējie brauc no citām pilsētām un novadiem. Pašlaik šajos vakcinācijas punktos ir pieejamas visas četras vakcīnas."

Vakcinācijas procesa reģistrators Sandris Iliško atzina, ka interese par vakcināciju ir un ir noteiktas aktīvākās iedzīvotāju grupas:

"Lielāka aktivitāte ir tad, kad pieejama '"Johnson'" vakcīna, jo tā ir vienreizēja vakcīna, un cilvēki var ātrāk saņemt sertifikātu. Vairāk nāk sievietes 30–50 gadu vecumā."

Ilona Skrinda ir Daugavpils pašvaldības vakcinācijas procesa organizatore, viņa atzina, ka vakcinācijas process Daugavpilī, lai arī ne tik ātri, kā gribētos, tomēr virzās un priekšu, un par to liecina arī dati.

"Sākumā mūsu uzdevums bija Daugavpilī izveidot masu vakcinācijas punktus, to mēs arī izdarījām, mums tādi ir divi. Bet, runājot par skaitļiem, apzinot visus vakcinācijas veicējus, tad šobrīd Daugavpilī kopumā ir vakcinēti ar pirmo poti 43 000 iedzīvotāju, tie ir 49,6%, rēķinot, ka pilsētā ir 82 000 iedzīvotāji, tātad no šādas statistiskās bāzes. Bet, ja skatās, kurš pilnībā vakcināciju ir pabeidzis, tad tā ir viena trešā daļa daugavpiliešu. Protams, mēs, Latgale, joprojām atpaliekam vakcinācijas jomā no pārējās Latvijas, tas nav nekāds pārsteigums, tomēr prieks, ka cilvēki nāk, interesējas un vakcinējas," stāstīja Skrinda.

Ar 31. augustu masu vakcinācijas punktiem būtu jābeidz sava darbība, tos tad arī aizvietos šie vakcinācijas kabineti tirdzniecības vietās.

Lai aptvertu plašāku iedzīvotāju vakcinācijas loku, Daugavpils pašvaldība vēlas tomēr pagarināt darbu arī vienam no masveida vakcinācijas centriem pilsētas Kultūras pilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti