Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Aicina pievērst uzmanību mentālajai veselībai

Dienas ziņas

Gaisa laternas – izklaide ar smagām sekām

Ieilgst pludmales pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Daugavpilī ieilgst pludmales pielāgošana cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Cilvēki ar kustību traucējumiem jau vairāk nekā piecus gadus gaida, kad pludmale Daugavpilī tiks pielāgota tā, lai arī viņiem tā būtu pieejama.

Jau ilgu laiku cilvēki ar kustību traucējumiem Daugavpilī gaida īpaši pielāgotu peldvietu. Kā stāsta Invalīdu ar kustību traucējumiem biedrības "Ilgas" valdes priekšsēdētāja Anna Stankeviča, šī ideja tiek aktualizēta visus šos piecus gadu.

Kā vieta nemainīgi paliek Stropu ezers, taču bija vairāki novietojuma varianti: pie reģionālās slimnīcas un glābšanas dienesta. Izvēlēts tika pēdējais no variantiem.

“Nolēmām, ka tomēr šeit mums būs ērtāk. Tur nav stacijas, nav ēkas, daudz kā nav, kas mums nepieciešams glabāšanai. Gan pārģērbšanās, lai būtu, gan krēsla speciālā glabāšanai,” skaidro Stankeviča.

Maijā un jūnijā tika uzsākta idejas realizācija Daugavpils komunālajā saimniecībā, kas izveidoja divus iepirkumus uz būvniecības dokumentācijas izstrādi. Tomēr tiem neviens nepieteicās. Risinājums tika rasts lielākā glābšanas dienesta ēkas teritorijas projektā.

“Vesela koncepcija, kas iekļāva sevī gan apstādījumu ierīkošanu, gan kopējās teritorijas sakārtošanu. Tā vieta, kas bija mums paredzēta, cilvēkiem ar īpašam vajadzībām noeja ūdenī, tā arī skāra šo koncepciju. Sadarbojoties ar pilsētas domes Īpašuma departamentu, mēs lūdzam viņus iekļaut savā projektēšanas uzdevumā, teritorijas labiekārtojumā mūsu tehnisko specifikāciju šī pandusa izveidošanai,” stāsta Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vadītāja vietnieks Artūrs Džeriņš.

Pašlaik Īpašuma pārvaldīšanas departaments sadarbība ar komunālo saimniecības pārvaldi un sociālo dienestu gatavo tehnisko specifikāciju projektēšanas darbiem un būvdarbiem iepirkuma sludināšanai.

Lai gan Džeriņš sola, ka līdzekļi nepazudīšot un projekts tiks īstenots, cilvēkiem ar kustību traucējumiem tomēr paliek rūgtums par to, ka vēl viena peldsezona izpaliek.

“Atbrauc uz ezeru paskaties, kā citi plunčājās. Pašam arī gribās, bet nu neko nevar izdarīt.

(..) Cerējām jau, ka šogad peldēsim, bet varbūt nākošgad peldēsim,” saka Silvija Lielbārde, kurai ir kustību traucējumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt