Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

EP par Astravjecas AES

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Privātmājām piegulošo teritoriju Daugavpilī plāno uzkopt pašvaldība

Daugavpilī iecerēts atbrīvot privātmāju īpašniekus no atbildības kopt piegulošo teritoriju

Nenopļauta zāle, nesagrābtas lapas vai nesavākti atkritumi – tas ir jau ilgstoši novērots skats pie privātmājām, tāpēc Daugavpils dome nolēmusi atbrīvot privātmāju īpašniekus no prasības kopt piegulošo teritoriju. Šo funkciju pašvaldība nolēmusi uzņemties pati un tagad gaida, kad to akceptēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Pašvaldība privātās apbūves sektorā esošās ietves jau attīra no sniega un apledojuma. 

Iemesli, kāpēc dažviet privātmāju īpašnieki nespēj laikus sakopt sev piegulošo teritoriju, ir dažādi – aizņemtība darbā, ja ir vecāka gada gājuma cilvēks vai ar veselības problēmām, tad saviem spēkiem nespēj visu izdarīt. Pašvaldībai ir nācies arī sodīt privātmāju īpašniekus. Plānots, ka turpmāk piegulošo teritoriju sakopšana vairs nebūs privātmāju īpašnieku pienākums.

“Principā nav slikti, jo māju īpašnieki ne vienmēr ir godprātīgi, gadās, ka mājai tuvumā ir liela nekārtība, tāpēc ceru, ka būs kārtīgāk.” pauda daugavpiliete Jeļena.

“Ziniet, laikam tas ir labi. Dzīvoju privatajā sektorā, un agrāk bija arī samēra liela teritorija. Ir nācies daudz uzkopt, tāpēc uztveru šo iniciatīvu pozitīvi,” sacīja kāda pilsētas iedzīvotāja.

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādes “Komunālās saimniecības pārvade” vides inženieris Kaspars Laizāns skaidroja iniciatīvu: “Galvenais mērķis jau būs tāds, ka tad īsti tos cilvēkus pašvaldība nesodīs par varbūt nepietiekošā augstumā nopļautu zāli vai kādu lieku nokritušo lapu; es tā domāju, ka tie cilvēki, kuri ir darbspējīgā vecumā, viņi daudzmaz tomēr seko savas mājas pieguļošajai teritorijai, bet vecākā gada gājuma cilvēki un cilvēki ar ierobežotām kustībām, viņiem tiešām tas ir ļoti grūti.”

Daugavpils pilsētas domē gan uzsver – nebūs gluži tā, ka privātmāju iedzīvotāji būs atbrīvoti pilnīgi no savas apkārtējās teritorijas uzkopšanas. Pašiem joprojām būs, piemēram, jānotīra sniegs ieejas vārtiņu priekšā un no piebrauktuves līdz mājas pagalma vārtiem. Darbus privātmāju pieguļošo teritoriju uzkopšanā plāno uzņemties AS “Daugavpils speciālizētais autotransporta uzņēmums”.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Valērijs Golubevs norādīja: “Kas attiecas uz teritoriju sakārtošanu pēc ziemas, zāles pļaušanu vasarā un nokritušo lapu savākšanu rudenī, tas rādīs arī papildu darbavietas.”

Ņemot vērā, ka līdzīgi noteikumi par piegulošo teritoriju kopšanu privātmāju īpašniekiem ir arī citās pilsētās, turklāt, piemēram, Rīgā, privātmāju iedzīvotājiem ir jāveic arī piegulošās teritorijas attīrīšana no sniega, šobrīd Saeimas Vides un klimata apakškomisijā izskanējis rosinājums atcelt prasību uzkopt piegulošo teritoriju māju īpašniekiem visā Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt