Dienas ziņas

Priekuļos pieprasījums pēc sēklas kartupeļiem

Dienas ziņas

Palielināto minimālo algu Preiļos visi nesaņems

Oficiāli izsludina gripas epidēmiju

Daugavpilī gripas epidēmiju raksturo kā pēkšņu un strauju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Uzreiz, vienlaikus un strauji – tā Daugavpils reģionālās slimnīcas mediķi raksturo šī gada saslimšanas gadījumus ar vīrusu izraisītām slimībām. Tieši Daugavpilī šobrīd uz 100 000 iedzīvotājiem reģistrēts valstī lielākais saslimušo skaits – gandrīz 118. Tas pārsniedz epidēmisko slieksni – 100, tāpēc visā valstī otrdien tiek izsludināta gripas epidēmija. Gripa gan pagaidām Daugavpilī apstiprināta vienam cilvēkam.

“Pie mums pagaidām ir tikai viens gadījums, kad gripa ir apstiprināta. Proti, gripa B, viens bērniņš patlaban guļ. (..) Ir dažādi slimnieki ar citām infekcijām, ar zarnu vīrusu infekciju, ar akūtu vīrusu respiratoru infekciju, ar angīnu,” uzskaita Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju nodaļas vadītāja Eiženija Ivanova.

Arī Tuberkolozes un plaušu centra virsmāsa Janīna Ņikitina atzīst, ka pacientu skaits tagad aug. “Cilvēki ļoti klepo, daudz pneimoniju. Tā kā es vēl piestrādāju radioloģijas diagnostikas kabinetā, tad mums tur agrāk bija 20 cilvēki dienā. Tagad nāk pāri par 40,” saka Ņikitina.

Šobrīd visvairāk pacientu Daugavpilī uzņemts bērnu nodaļā, šeit ir pieejamas 35 gultasvietas, bet saslimušo skaits ir jau vismaz 50. Citviet Latvijā ar vīrusu slimībām slimo mazāk, piemēram, Liepājā pērnajā nedēļā uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 26 gadījumi. Ārsti atgādina, ka visefektīvākais līdzeklis pret gripu ir vakcinācija. To veikt var arī epidēmijas sākumā, un tā novērš smagākās saslimšanas sekas.

“Bija smags slimnieks, bija diemžēl letāli gadījumi. Bet mums ir preparāti, kuri pasargā no gripas. (..) Gripa ar pneimoniju norit ļoti smagi dažādiem slimniekiem, tāpēc vajag vakcinēties,” stāsta Ivanova.

Ārsti atgādina, ka, iestājoties gripas karantīnai, slimnīcās būs ieviesti papildus ierobežojumi, piemēram, Daugavpilī slimnīcas centrālās ieejas durvis būs slēgtas, vaļā atstājot vien ieeju gar garderobi, kur pieejamas bahilas, maskas un veicama roku dezinfekcija.

To, cik ilgi medicīnas iestādēs būs izsludināta gripas karantīna, paredzēt nav iespējams. Iepriekšējos gados tā ilgusi no viena līdz pat trīs mēnešiem. “Kā būs šogad, to mēs nezinām. Nedomāju, ka tikai ar to vienu gripas pacientu gripa beigsies, tas varbūt tikai sākums, jo laiks mitrs. (..) Šodien jau mums viens dakteris izgāja no ierindas, saslima, ļoti žēl. (..) Bet grūti teikt, tomēr tā ir infekcija, tā ir vīrusa infekcija, kur var inficēties. kā saka. gaisa pilienu ceļā. Visi mēs esam saskarē,” norāda Ņikitina.

Kopumā šosezon visā Latvijā gripas gadījumos hospitalizēti jau 114 cilvēki. Lai arī lielākoties vīrusu slimības skārušas tieši Daugavpils iedzīvotājus, reģionālajā slimnīcā karantīnu izsludinās nevis otrdien, bet trešdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti