Panorāma

ASV pieaug prasības pēc policijas reformēšanas

Panorāma

Augstākas prasības specializētajām skolām

Atkal varas maiņa Daugavpilī

Daugavpilī Elksniņu gāž no mēra amata

Ar deviņu Daugavpils domes deputātu atbalstu no pilsētas mēra amata atsaukts Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”).

Par Elksniņa atsaukšanu no domes priekšsēdētāja amata balsoja deviņi domnieki, bet pret bija četri.

Motivācija tam esot Elksniņa nespēja apvienot kopīgam darbam koalīcijas deputātus un darba vadības stils, kas kompromitējot pašvaldības uzņēmumus. Kā arī tiek norādīts uz Elksniņa ieviestām represijām pret darbiniekiem.

Daugavpils domes deputāte Helēna SoldatjonokaSilvija Smagare

Uz to vēl pirms balsojuma Latvijas Radio norādīja  Daugavpils domes deputāte un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Helēna Soldatjonoka (Latgales partija): “Pirmais solis, ko mēs plānojam, ir izteikt neuzticību Daugavpils pilsētas domes pašreizējam priekšsēdētājam Andrejam Elksniņam.

Mans arguments ir arī tas, ka Andrejs visu gribēja darīt pats jautājumos, kuros būtu jāsanāk un jāapspriežas, kā labāk risināt vienu vai otru sociālo jautājumu.

Praktiski visu šo mēnešu laikā, kad mēs strādājam koalīcijā, varbūt tikai pirmos mēnešus, pēc tam ne reizi nepiezvanīja, nepajautāja manu padomu. Uzņemties vienam pašam, visu risināt – tas laikam nebija pareizi."

Daugavpils domes sēde (11.06.2020)

Deputāts un arī bijušais Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis ("Latgales partija") piekrita.

"Mūsu kolēģis nav spējis konsolidēt deputātus. Varēja pats mums uzdot jautājumu, vai viņam ir atbalsts. Pats neuzdeva, un deputāti savu attieksmi pauda," sacīja Lāčplēsis.

Elksniņš pārmetumus noraida un uzsver, ka viņa atbrīvošanai ir tikai viens iemesls – vecā vara – bijušie mēri Rihards Eigims un Jānis Lāčplēsis vēlas pārņemt varu Daugavpilī.     

"Pašreiz no Satiksmes ministrijas Daugavpils pilsētai nāks klāt vairāki desmiti miljoni transporta infrastruktūrai.

Un minētie kolēģi, kuriem ir šāda veida pieredze lietu kārtošanā, ir nolēmuši apvienoties un turpināt iepriekš iesākto vairāku desmit gadu periodā. Viss ir ļoti vienkārši," sacīja Elksniņš.

Rihards Eigims Daugavpils domes sēdē (11.06.2020)

Lāčplēsis Elksniņa sacīto noraida, tāpat kā sadarbību ar Eigimu.

Lai arī vienošanās par nākamo iespējamo mēru vēl neesot panākta, kā nākamais mēra amata kandidāts tiek minēts Lāčplēsis. Elksniņš, kurš domi vadīja uzreiz pēc pašvaldību vēlēšanām, taču drīz vien no amata tika gāzts,  par pilsētas mēru atkārtoti kļuva pērnā gada janvāra vidū.

 

KONTEKSTS:

Pēc pēdējām pašvaldību vēlēšanām Daugavpils domē koalīciju veidoja “Saskaņa” ar “Mūsu partiju” Andreja Elksniņa vadībā, bet 2017. gada septembra sākumā situācija mainījās. Andrejs Elksniņš tika gāzts, Latgales partija un “Mūsu partija” izveidoja jaunu koalīciju, par priekšsēdētāju ievēlot Rihardu Eigimu. Vēlāk koalīcija izjuka, un  Daugavpils domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs bija domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Prelatovs no “Mūsu partijas”.

Savukārt 2019.gada janvārī Elksniņš atgriezās Latvijas otrās lielākās pilsētas mēra krēslā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt