Ārpus Rīgas

Jelgavas dome steigā un nelikumīgi privātās rokās grib atdot pilsētas tirgu

Ārpus Rīgas

Par jauno vilku medību sezonu Austrumlatgalē

Daugavpilī drošību paaugstina ar videonovērošanas kamerām

Daugavpilī drošību paaugstina ar videonovērošanas kamerām

Pilsētas ielu videonovērošanas sistēma Daugavpilī sāka darbu pirms četriem gadiem - 2012. gada augustā. Šobrīd pašvaldībā noslēgumam tuvojas iepirkuma konkurss, kas paredz videonovērošanas kameru klātbūtni pilsētā paplašināt vēl vairāk.

Pirmām kārtām tas tiek darīt drošības nolūkos. Pateicoties videonovērošanai, pilsētā izdevies atklāt ne mazums noziegumu un izvērtēt ceļu satiksmes negadījumus. Bet tikpat labi šo kameru klātbūtne, kā apliecina gan pašvaldības vadītāji, gan drošības sargi - valsts un municipālās policijas darbinieki -, nereti arī attur iedzīvotājus no noziedzīgu nodarījumu veikšanas.

Šobrīd Daugavpilī ir 91 videonovērošanas kamera. Tās izvietotas ap 40 stratēģiskajās un masu sablīvējumu lielākajās vietās, arī uz ielām. Kameru kontrole un diennakts monitorings uzticēts pašvaldības municipālajai policijai.

Taču par to esamību pilsētā gandarīta arī Valsts policija, atzīst Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa priekšnieks Jānis Anspoks:

„Valsts policijas darbu atvieglo tieši sadarbība ar pašvaldības policiju, un tas, ka viņi kontrolē videonovērošanu, ļauj mums jebkurā brīdī izmantot šos ierakstus, un tas mums atvieglo atklāt dažādus kriminālos, ceļu satiksmes un citus pārkāpumus. Pēdējais gadījums bija ar zādzību no veikala, kas notika gada laikā divas reizes.”

Tas bija juvelieru veikals, zādzību kurā izdevās atklāt tieši ar videonovērošanas kameru palīdzību. Videonovērošanas sistēmu uzturēšana patlaban, spriežot pēc pēdējā iepirkuma konkursa un noslēgtā līguma, pašvaldībai izmaksā ik mēnesi ap 220 eiro, taču jau tuvākajā laikā - nākamnedēļ - noslēgsies vēl viens iepirkuma konkurss, kas, kā apliecina domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, ļaus videonovērošanas sistēmu un līdz ar to arī drošību pilsētā palielināt.

No drošības viedokļa par videonovērošanas kameru nepieciešamību un sistēmas paplašināšanu atzinīgi izsakās arī Daugavpils civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls, kaut vai raugoties uz šomēnes pilsētā notikušo gadījumu - zvanu ar spridzināšanas draudiem pilsētas centrālajā Vienības laukumā, Vienības namā. Lai arī tas bija tikai viltus zvans, tomēr, raugoties uz notikumiem citās valstīs, videonovērošanas sistēmas stiprināšana varētu būt viens no veidiem, kas vērsta tieši uz drošību arī šādos gadījumos,

Iepirkumu konkurss par jaunu videokameru iegādi Daugavpilī noslēgsies nākamnedēļ, plānots, ka pilsētā varētu būt vēl par 20 videokamerām vairāk, tostarp tādas, kas nodrošina 360 grādu redzes leņķi un tādas, kas spēj automātiski fiksēt automašīnu numurus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt