Daugavpilī cilvēki apzinīgāki nekā Rēzeknē, izmantojot mutes un deguna aizsegu

Joprojām cilvēki nav apzinīgi, un daļa neuztver nopietni to, ka sabiedriskajā transportā ir jāizmanto mutes un deguna aizsegs. Vērtējot situāciju Daugavpils un Rēzeknes pilsētas vietējā transportā, vairāk pārkāpumu ir konstatēts Rēzeknē. Daugavpils satiksmes autobusos un tramvajos ir konduktori, kas seko, lai tiktu ievērotas drošības prasības.

Daugavpilī cilvēki apzinīgāki nekā Rēzeknē, izmantojot mutes un deguna aizseguLāsma Zute

  Šī ir jau trešā nedēļa, kad, pārvietojoties sabiedriskajā transportā, cilvēkiem ir jāaizsedz mute un deguns, to var darīt, gan izmantojot sejas masku, gan lakatu vai šalli. Rēzeknes pilsētā ir gan cilvēki, kuri jau pieturā sēž ar sejas maskām, gan tie, kuri seju, arī braucot autobusā, necenšas nekādi nosegt, to novērojis arī Ēriks, kurš uz darbu ik dienas brauc ar pilsētas sabiedrisko transportu.

  “Piecdesmit uz piecdesmit procentiem, kas maskas velk, daudzi kaut kādas šalles izmanto, ar tām aizsedz, īpaši sievietes tās izmanto, vairums vīriešu maskas velk, bet es nevaru teikt, ka visi. Lielākoties maksas nevelk cilvēki ap 40 gadiem,” savos novērojumos dalās Ēriks.

  Ēriks ir to vidū, kuri lieto medicīnisko masku. Lai gan atzīst, ka mulsina tas, kāpēc jau sākumā tas nebija jādara, bet tikai tagad, kad, viņaprāt, uzliesmojums Latvijā ir pagājis. Savos novērojumos par to, kā tiek ievērotas drošības prasības pilsētas sabiedriskajā transportā, dalās vēl kāda rēzekniete.

  “Pirmo reizi, kad es braucu, [autobusā] divatā vien mēs izbraucām kādas divas pieturas, vēl te braucu - trīs, varbūt četri cilvēki  bija, [Maskas] būtībā neizmanto, man bija šalle, tajā brīdī es neredzēju nevienam masku, vēl vienam šalle bija. Rēzeknē es diezgan maz ievēroju maskas. Es esmu braukusi jau vairākas reizes ar vilcienu uz Rēzekni, un tur gan, tur tiešām cilvēki, var teikt, visi izmanto maskas vai arī šalli," stāsta Rēzeknes iedzīvotāja.

  Rēzeknē rūpīgāk nosacījumus ievēro, aizsedzot seju sabiedriskajā transportā, tieši vecākā gājuma cilvēki. Kopumā pasažieri autobusos tomēr mēģina ievērot viens no otra distanci, un tie, kuri nosacījumus ievēro, mēdz aizrādīt citiem, ja viņi to nav izdarījuši. ''Rēzeknes satiksmē'' atzīst, ka teju puse pasažieru ir apzinīgi.

  “Kopumā dalās uz pusēm, mēs no savas puses veicam masveidā pasažieru informēšanu par šiem nepieciešamajiem pasākumiem par mutes aizsega lietošanu, informējot autobusu pieturās, autobusos, mājaslapā un "Facebook" lapā," norāda ''Rēzeknes satiksmes'' pārstāvis Viktors Borcovs.

  Kā apliecina Rēzeknes pilsētas pašvaldības Administratīvās inspekcijas vadītājs Pāvels Savickis, viņi ir veikuši pārrunas ar iedzīvotājiem.

  "''Rēzeknes satiksme'' mūs informēja, ka, ieviešot šo prasību, ir problēmas. Mēs uzreiz sazinājāmies ar Valsts policiju. Un bija vienošanās, ka mēs nebraucam tā, kā gribēja ''Rēzeknes satiksme'', lai mēs braucam kā kontrolētāji autobusā. Mēs piebraucām pie autobusa pieturām un sekojām līdzi, un prasījām arī cilvēkiem, lai uzrāda maskas, visa pilsēta bija izbraukta," teic Savickis.

  ''Rēzeknes satiksmē'' paši gan necīnās ar neapzinīgajiem pasažieriem, aicina to darīt citiem, sazinoties ar Rēzeknes pilsētas Administratīvo inspekciju vai Valsts policiju. Ja būs ziņojums, būs iespēja reaģēt.

  "Tādā gadījumā mēs varam redzēt, ka cilvēks ļaunprātīgi nelieto, pat ja viņš mums uzrādīja, ka viņam ir, bet viņš to nedara, jo visos autobusus notiek videoieraksts, līdz ar to var redzēt, ka cilvēks nav to darījis," skaidro Savickis.

  Savukārt ''Daugavpils satiksmes'' tramvajos un autobusos situācija ir labāka, cilvēki ir apzinīgāki, apliecina ''Daugavpils satiksmes'' darba aizsardzības vecākais speciālists Juris Priedītis. Gan tramvajos, gan autobusos ir konduktori, kuri palīdz ievērot drošības nosacījumus.

  “Pašlaik pasažieri ļoti apzinīgi ievēro šo noteikumu, un gandrīz visiem pasažieriem, kas stāv pieturā, kas iekāpj transportlīdzeklī, tiem jau ir sagatavotas sejas maskas, šalles vai lakati, ar ko viņi aizsedz muti; ja tas netiek izdarīts, tad mums ir tramvajos un autobusos konduktori, kuri to uzrauga. Burtiski gandrīz 99 procenti izmanto sejas aizsegus.”

  Kopumā pasažieru plūsma ir pieaugusi, saistībā ar ārkārtējo situāciju sākumā tā samazinājās pat vairāk nekā uz pusi, bet nu ''Daugavpils satiksmē'' tā pieaugusi par 20 procentiem, tas saistīts arī ar domes pieņemto lēmumu atjaunot braukšanas atvieglojumus, to skaitā bezmaksas braukšanu sabiedriskajā transportā Daugavpils pensionāriem. Arī ''Rēzeknes satiksmē'' plūsma pieaug, tomēr šeit pieaugums esot neliels, kaut gan Rēzeknes pašvaldība arī ārkārtējā situācijā braukšanas atvieglojumus neatcēla.

  Covid-19 koronavīrusa
  izplatība Latvijā
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti