Dienas ziņas

Apgūst prasmes zīmēt ar ogli

Dienas ziņas

Iebilst pret atkritumu apstrādes uzņēmuma paplašināšanos

Kurš atbildēs par tirgu Daugavpilī?

Daugavpilī centīsies izskaust nelegālo tirgu

Gaidīja zemniekus, bet atnāca nelegālie tirgotāji - jau vairākus gadus neizdodas ieviest kārtību tirgū, kas atrodas vienā no Daugavpils mikrorajoniem. Privātie tirgotāji, kuri apzinīgi maksā nodokļus, iegādājas kases aparātus, nav apmierināti ar negodīgo konkurenci, kas notiek turpat blakus.

Privātais tirgus Jaunbūves mikrorajonā, Daugavpils iedzīvotāju vidū ir populārs - cenas apģērbam un produktiem ir zemākas nekā veikalos. Tomēr turpat, aiz stūra, strādā vēl viens tirgus.

Te ir tirdzniecības vietas, kuras ierīkojusi pašvaldība. Iespēja tirgot tur ir ikvienam, taču nodokļus neviens tur nemaksā.

Kadros, kurus nofilmēja vietējā televīzija redzams, ka blakus sēnēm un ogām pārdošanā ir redzami pat medikamenti no Krievijas. Tirgotājiem no privātās teritorijas tāda konkurence, protams, nepatīk.

“Cita lieta, kad sēž dažas vecmāmiņas un pārdod kādas savas privātas mantas, bet, kad tas pāraug, lūk, tādā pašā nodaļā… Viņi nemaksā nodokļus, nemaksā par tirdzniecības vietu īri. Viņiem nav kases aparātu, itin nekā. Visi ienākumi nāk cilvēkam kabatā. Tas ir netaisnīgi,” saka tirgotāja Irina.

Viņai pievienojas vēl viena tirgotāja Jeļena. “Protams, pret! Lai nāk pie mums un tāpat par visu maksā naudu, kā mēs visi to darām,” norāda Jeļena.

Blakus esošajā tirgū nereti piena produktus pārdod blakus medikamentiem. Tiesa, dienā, kad tirgū grasījās ierasties Latvijas Televīzija, tur atbrauca policija, kas lielu daļu tirgotāju padzina. Valsts institūcijas gan noliedz, ka reidi notikuši tāpēc, ka tur ieradīsies televīzija. Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (“Saskaņa”) sola rīkoties, lai medikamentus blakus pārtikas precēm netirgotu. Tāpat būs rīcība, lai nelegālie tirgotāji arī turpmāk nepārņemtu tirgu, kas sākumā bija dibināts zemniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti