Daugavpilī būs jauni 12 tramvaji un jauns tramvaja sliežu posms

Uzņēmums „Daugavpils satiksme” ir izsludinājis tramvaja vagonu iepirkuma konkursu. Kopumā paredzēts iegādāties astoņus četrasu un četrus sešasu tramvajus. Līdz ar to nākamgad kopā ar pērn iegādātajiem vagoniem Daugavpilī kursēs 24 jauni tramvaji.

Tādējādi 80% no visiem tramvajiem Daugavpilī būs atjaunoti. Paralēli tiek gatavota dokumentācija, lai rīkotu konkursu arī turpmākajiem infrastruktūras darbiem, tostarp tramvaja sliežu atjaunošanai.

Tas, cik izmaksās iesāktā Daugavpils tramvaja modernizācija, vēl nav zināms. Taču pašvaldība rēķinās ar Eiropas Savienības  līdzekļiem, kas ir paredzēti tieši šim mērķiem, un ir pārliecināti, ka izdosies izvairīties no iepriekšējā iepirkuma konkursa pieļautajām kļūmēm, kad tramvaju iegāde aizkavējās

Pirmie 12 jaunie tramvaji, kurus „Daugavpils satiksme” iegādājās pērn un kas pa pilsētu sāka kursēt rudens beigās, pasažierus apmierina. Taču modernizācija jāturpina, tāpēc pilsētai būs vēl 12 jauni tramvaji un jau nākamgad, stāsta „Daugavpils satiksmes” valdes locekle Sabīne Šņepste.

„Tuvākajā laikā, nākamā gada sākumā ir domāta jauna programma - videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstībai. Ņemot vērā, ka iepriekš mums bija trīs konkursi, šoreiz „Daugavpils satiksme” gatavojās savlaicīgi un izsludināja jaunu konkursu, kurā paredzēts iegādāties 12 tramvaju vagonus. (..) Lielie tramvaji tiek izmantoti noslogotajās stundās, savukārt pa dienas vidu mazie, lai taupītu resursus,” saka Šņepste.

Tramvaju specifikācija ir līdzīga kā iepriekš piegādātajiem no Krievijas Ustjkatavskas vagonu rūpnīcas. Tomēr tiem ir jābūt vēl ērtāk izmantojamiem, uzsver „Daugavpils satiksmes” darbinieki. Līdz ar to tramvaju parks piedzīvos nopietnu atjaunotni, saka Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, kurš domē arī ir satiksmes jomas kurators. „Ir nomainīti tikai 12 vagoni, kas ir 30% un ja vēl nomainīsim 12, tad kopā nomainīti 24 un paliks tikai seši [veci tramvaji], tad skatīsies, vai arī tos nomainīt un ņemt jaunu kredītu (..),” skaidro Dzalbe.

Jauno tramvaju izmaksas vēl nav zināmas, taču visdrīzāk summa, kā stāsta Dzalbe, būs līdzīga kā iepriekšējā konkursā - ap 6,5 miljoniem eiro.

Līdz ar tramvaju vagonu iegādi Daugavpilī plānots turpināt infrastruktūras modernizāciju. Arī šiem darbiem tiks izsludināts konkurss.

Plānotā modernizācija neatstās iespaidu uz pasažieru makiem, sola domes vadība. Joprojām brauciens Daugavpils tramvajā būs lētākais Latvijā - 43 centi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti