Dienas ziņas

Likvidē kovida mobilās laboratorijas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī Ukrainas pilsone izjutusi agresiju no iedzīvotājiem

Daugavpilī bēgļu ģimene no Ukrainas saskaras ar necieņu un pat agresiju no iedzīvotājiem

Daugavpilī kāda Ukrainas bēgļu ģimene saskārusies ar necieņu un pat agresiju no vietējiem iedzīvotājiem. Trenera attieksmes dēļ bērns vairs neapmeklē sporta nodarbības, bet sieviete par darbu šūšanas cehā saņem vien divus eiro dienā. Tikmēr pašvaldībā norāda – nekādas sūdzības no Ukrainas pilsoņiem nav saņemtas.

Oksana (vārds ir mainīts) atteicās runāt LTV kameras priekšā, lai pēc tam neizjustu vēl lielāku agresiju pret sevi un savu bērnu. Ukrainietes saknes  ir Latvijā. Šeit dzīvo tēva vecāki, tādēļ patvērumu no kara viņi meklēja tieši Daugavpilī. Ceļš no Zaporižjas līdz Latvijai bijis mierīgs.

Taču, kad sieviete sāka meklēt darbu un iekārtot bērnu skolā, sākušās problēmas. "Sākumā mēs nesapratām, kāpēc tās tā ir. Trenere manu bērnu salika pārī ar daudz spēcīgāku pretinieku. Mēs Ukrainā apmeklējām šī sporta nodarbības. Pretiniece trieca bērnu ar galvu pret matraci, arī "košļeni" matos lipināja. Tad patiešām bijām spiesti vairs šīs nodarbības neapmeklēt," skaidroja sieviete.

Skola, kurā Oksanas bērns izjuta vardarbību, netiek atklāta, jo tas ir Ukrainas bēgļu interesēs. Treneris esot teicis, lai meita uz nodarbībām nenāk, kā iemeslu minot to, ka viņa ir no Ukrainas. Daugavpils domes atbilde šajā jautājumā bija formāla.

"Pēdējā laikā nekādu tādu ziņu Daugavpils pašvaldība nesaņēma. Bet es atceros, burtiski pirmajās dienās bija tādas ziņas. Bet tas saistīts ar to, ka bērni, spēlējoties vienā laukumiņā, strīdējās mazliet. Nesadalīja laukumu," pauda Daugavpils mēra vietnieks Aleksejs Vasiļjevs (Latvijas Krievu savienība).

Vasiļjevs norādīja, ka gadījumā, ja tiktu saņemts oficiāls dokuments ar sūdzību par to, ka pret ukraiņu bērniem tiek pielietota vardarbība, lieta tiktu izskatīta likumā noteiktajā kārtībā.

Daži Ukrainas bēgļi atzina, ka pilsētnieku attieksme, ierodoties Daugavpilī, sākotnēji bijusi noraidoša. Arī ar darba atrašanu ne visiem veicies labi. Arī Oksanai darba intervijas bijušas svešvalodā, kavējusies algas izmaksa, un beigās to tā arī neesot izmaksājuši. Sieviete stāstīja, ka oficiāli nostrādājusi vien divas stundas, bet patiesībā paveikusi astoņu stundu darbu.

Pēc paziņu ieteikuma Oksana aizgājusi strādāt par šuvēju, taču pēc nostrādātas nedēļas darba devējs esot informējis, ka par dienas darbu saņems vien divus eiro. 

"Es arī uz turieni gāju kājām, lai netērētu naudu sabiedriskajam transportam. Šī darba vieta atrodas 4 kilometru attālumā no pilsētas centra. Sapratu – pat ja es visu laiku došos uz darbu ar kājām, man nepietiks naudas nekam," skaidroja ukrainiete.

Valsts policija informēja, ka šogad nav ierosināts neviens kriminālprocess par vardarbību pret Ukrainas pilsoņiem. Pašlaik Daugavpilī oficiāli uzturas 262 Ukrainas civiliedzīvotāji. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti