Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī audžuģimenēm būs lielāki pabalsti

Daugavpilī audžuģimenēm būs lielāki pabalsti

Daugavpilī audžuģimenēm palielināti pabalsti. Turpmāk pašvaldības pabalsts vienam bērnam būs 300 eiro mēnesī. Turklāt ieviests jauns, Latvijā vēl nebijis pabalsts bērna socializācijai. Tā apmērs ir 600 eiro gadā. Kā atzīst audžuvecāki, līdz šim rūpes un izdevumi par vienu bērnu pārsniegušas pabalsta apmēru. Līdz ar to ieguldīti arī savi līdzekļi.

Jaunā mācību gada sākumu Daugavpils audžuģimenes atzīmē ar izklaidēm zinātkāres centrā “Zinoo”. Šajā tikšanās reizē Daugavpils pilsētas dome prezentē izmaiņas saistošajos noteikumos, kā ietvaros palielināti audžuģimenēm piešķiramie pabalsti.

Turpmāk ik mēnesi tās saņems 170 eiro bērna uzturam, kā arī 130 eiro apģērbam un mīkstā inventāra iegādei. Kopumā palielināti septiņu pabalstu veidi, kas no Daugavpils pilsētas budžeta prasīs papildus 30 tūkstošu eiro.

Tiesībsargs Juris Jansons atzinīgi novērtē izmaiņas, jo ne visas pašvaldības Latvijā atbalsta savas audžuģimenes. Turklāt Daugavpils šobrīd ir vienīgā pašvaldība, kas piešķir pabalstu socializācijas un audzināšanas nolūkiem.

“Jauniešiem, skolēniem, bērniem, viņiem ir problēmas socializēties. Dažādu pasākumu apmeklējums, visu, ko var attīstīt ārpus klases vai ārpus skolas – prasmes, zināšanas. Tas ir apsveicami. Tas bija jādara, un tas ir solis tuvāk tam, ka mēs redzam audžuģimeņu kustības veicināšanu pareizajā virzienā,” komentē Jansons.

Daugavpils pilsētas bāriņtiesas audžuģimenes ir atsaucīgas un gatavas bērnus uzņemt operatīvi, nebaidoties no maziem bērniem un pusaudžiem. Pieredzes bagātākās audžumātes atzīst, ka bērniem, pirmkārt, vajadzīga mīlestība un psiholoģiskais atbalsts.

Tieši ārpus skolas aktivitātes sniedz vislielāko devumu bērnu attīstībā.

“Varbūt tie bērniņi, kuriem neveicas matemātikā, viņi ir zīmētāji, viņi ir muzikāli, viņiem cits talants ir jāattīsta. Tas būs ļoti, ļoti liels atspaids mūsu audžuģimenēm. It sevišķi tajās ģimenēs, kur nav viens bērniņš, bet nāk brālītis, māsiņa, vairāki bērni,” saka Olga Glaudāne, audžumāte no Ilūkstes novada.

“Mēs vedam uz cirku, izrādēm, un visur tas ir par saviem līdzekļiem. Visa mūsu alga, kas bija. Un nieka 113 eiro, kas bija smieklīga nauda. Tas ir ļoti labi iemācīt viņiem dzīvot un parādīt no visām pusēm to dzīvi,” saka Valentīna Stabulniece, audžumāte no Krāslavas novada.

Aizvien biežāk audžuvecāku bioloģiskie bērni arī iesaistās šajā kustībā. Ar mērķi izglītot sabiedrību par audžuģimenēm tiks aizsākta informatīva kampaņa “Kļūsti par Daugavpils audžuģimeni”.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti