Daugavpilī atvērs bērnu rehabilitācijas centru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 11 mēnešiem.

Septembrī Daugavpilī darbu sāks dienas rehabilitācijas centrs bērniem ar īpašām vajadzībām “Rīta vēsma”, Rus.Lsm.lv informēja Latvijas Sarkanā krusta Daugavpils nodaļas vadītāja un pilsētas domes deputāte Helēna Soldatjonoka. 

“Pašlaik tiekamies ar vecākiem, mums zvana katru dienu. Jau vairāk nekā 30 cilvēki gatavi vest bērnus uz topošo centru. Centrs neaizvietos skolu, bet gan to papildinās. Sociālā rehabilitācija ir vērsta uz bērna papildu attīstību – sociālo iemaņu un noturīgo interešu veidošanu,” stāstīja deputāte.

“Diemžēl ir bērni, kurus nevar iemācīt lasīt un rakstīt, daži nevar runāt. Bet viņiem ir konkrētas intereses, un to mēs apspriežam ar vecākiem. Dažiem patīk klausīties mūziku, un centrs piedāvās bērniem mūzikas terapiju. Ir ļoti aktīvi bērni, viņiem patīk kustība, un mēs piedāvāsim viņiem fiziskus vingrinājumus pēc speciālās rehabilitācijas programmas. Plānojam izmantot smilšu terapiju un citas darba formas. Tāpat sāksim vecāku konsultēšanu,” stāstīja Soldatjonoka.

Sarkanais krusts atvēlējis 10 000 eiro nepieciešamo iekārtu iegādei, un to plānots iepirkt tuvākajā laikā. Pēc Soldatjonokas teiktā, visas izmaksas segs Sarkanais Krusts un projektu līdzfinansējums, no pilsētas budžeta nauda nebūs nepieciešama.

Tiesa, tikai daļa centra pakalpojumu būs bezmaksas.  

“Mēs gaidām bērnus no 3-4 gadu vecuma līdz 18 gadiem. Viņi nodarbosies mazās grupās – ne vairāk par 5 cilvēkiem, lai varētu “aizsniegties” līdz katram. Jau ir pieteikumi no “mūžīgo bērnu” vecākiem, [kuru bērniem] ir ap 30, bet viņi vēlas pamēģināt mūsu  sociālo rehabilitāciju, Mēs centīsimies nevienam neatteikt. Nodarbības plānojam vakaros un sestdienās – lielākā daļa mūsu klientu apmeklē skolas un bērnudārzus,”  norādīja Soldatjonoka. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti