Dienas ziņas

Vēl 130 miljoni eiro «Rīgas Satiksmei»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī attīstīs vēsturisko rūpniecības teritoriju

Daugavpilī attīstīs vēsturisko rūpnīcu teritoriju

Daugavpils teritorijā ir vairākas rūpnieciskās zonas, kurās savu darbību attīsta gan starptautiska, gan vietēja mēroga ražošanas uzņēmumi. Viena no tām atrodas Gajoka mikrorajonā. Savulaik šī bija pilsētas modernākā un attīstītākā daļa, bet tagad no tā atlicis visai maz. Tagad to iecerēts attīstīt.

Gajoks ir kluss Daugavpils mikrorajons pašā Daugavas krastā, ko, pēc iedzīvotāju domām, vietējā vara atceras reti. Agrāk šī teritorija nemaz nav bijusi Daugavpils sastāvā un bijusi viena no industriāli attīstītākajām piepilsētas daļām. Pašlaik mikrorajons neizceļas ar savu pievilcīgo ainavu. Faktiski tā ir vienīgā rūpnieciskā zona pilsētā, kur rūpnieciskie objekti ir kopā ar mazstāvu apbūvi.

"Ar labiekārtošanu Gajokā ir sarežģīti priekš pilsētas tāpēc, ka lielākā daļa īpašumu nepieder pašvaldībai, bet fiziskām un juridiskām personām," stāsta Daugavpils pilsētas Ainavu arhitekte Anna Boroduļina. Neskatoties uz to, ka Gajoks ir viena no Daugavpils rūpnieciskajām zonām, te savus uzņēmumus var attīstīt vien tādās ražošanas jomās, kas nerada izmešus, troksni un netraucē vietējo iedzīvotāju ikdienai.

Lai pilsētvide būtu pievilcīga gan uzņēmējiem, gan pilsētas iedzīvotājiem, pašvaldība nolēmusi īstenot apjomīgu projektu, attīstot infrastruktūru un labiekārtojot Daugavas krastu. "Tieši gar Bruģu ielu plānots izbūvēt promenādi. Vispār mums pilsētā ir problēma, mēs dzīvojam blakus upei un praktiski to upi neredzam. Tur ir paredzēts izveidot vienu daļu, kas būs pieejama tikai gājējiem, būs daļa, kas paredzēta gājējiem un autotransportam," norāda Boroduļina.

Pašlaik būvdarbi notiek pie Gajoka promenādes neapplūstošās daļas, bet arī Daugavas palienē plānots izveidot pastaigu taku. Ņemot vērā Gajoka rūpnieciskās zonas specifiku, pašvaldības mērķis ir veidot šo vidi tādu, lai tā būtu pievilcīga vietējiem iedzīvotājiem, kā arī uzņēmējiem, nodrošinot nepieciešamo infrastruktūru, kas iekļautos kopējā pilsētvides ainavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti