Daugavpilī atklāts Šaha un dambretes muzejs

Daugavpilī atklāts Šaha un dambretes muzejs. Tas ir pirmais šāda veida muzejs Latvijā, informē "Nords Porter Novelli" Sabiedrisko attiecību daļa.

Muzejā ir apkopota informācija par šaha vēsturi Daugavpilī un Latgalē, sākot no 19.gadsimta līdz mūsdienām. Projekta iniciatori cer, ka muzeja atvēršana veicinās lielāku iedzīvotāju interesi par šahu, kā arī rosinās bērnu un jaunieši interesi par šo sporta veidu.

Muzeja apmeklētāji varēs iepazīt ievērojamākos Latvijas un pasaules šahistus, uzzināt spēļu noteikumus, gūt informāciju par šiem sporta veidiem no dažādiem avīžu rakstiem un grāmatām.

„Daugavpils pilsētas Šaha un dambretes kluba treneri ir lieli šaha spēles entuziasti - viņiem šahs ir darbs, hobijs un sirdslieta. Tieši ar savu mīlestību pret šahu viņi aizrauj gan bērnus, gan pieaugušos. Muzeja izveidošana ir liels un nozīmīgs progress šī sporta veida attīstībai,” norādīja projekta realizētājs Staņislavs Krivihs.

Muzejs atrodas Daugavpils pilsētas Šaha un dambretes klubā, Raiņa ielā 69, Daugavpilī.

„Daugavpilī ir izcilas šaha tradīcijas, tāpēc ir apsveicama iedzīvotāju iniciatīva un azarts izveidot muzeju. Šī projekta realizācija ir nozīmīgs solis gan Daugavpils, gan Latgales, gan visas Latvijas attīstībai. LMT ir gandarīti, ka varam sniegt finansiālu atbalstu sabiedriski nozīmīgo aktivitāšu ieviešanai - tas ir mūsu kopīgs ieguldījums Daugavpils un tās iedzīvotāju sociāli nozīmīgu projektu īstenošanai savai un visas valsts izaugsmei,” atzina "LMT" biznesa klientu centra "Daugavpils" vadītāja Edīte Faibuševiča, kuras pārstāvētais uzņēmums atbalstīja projekta realizāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti