Pēc zvejas rīku apsekošanas konstatēts, ka vienā no vēžu krātiņiem bija iepeldējis arī aptuveni piecus kilogramus smags sams, kas nespēja izkļūt no krātiņa un atrašanas brīdī, tostarp pārlieku siltā ūdens ietekmē, jau bija bez dzīvības pazīmēm, sadalīšanās stadijā.
VVD aicina rīkoties atbildīgi un neievietot nelegālus vēžu zvejas rīkus, kas var nodarīt kaitējumu ne tikai vēžiem, bet arī citiem zivju resursiem.
Tāpat dienests atgādināja, ka privātpersonas vēžu ieguvi drīkst veikt tikai tajās ūdenstilpēs, kurās tos ir atļauts ķert tikai ar vēžu krītiņiem vai rokām atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajai kārtībai.
Vasara ir populārs vēžošanas laiks Latvijas ūdenstilpēs, tomēr jāatceras, ka vēžošana ir atļauta tikai noteiktos ūdensobjektos, norādīja VVD.
Tāpat jāievēro, kādas sugas vēžus, kad un kādā veidā drīkst iegūt. VVD inspektori, apsekojot ūdenstilpes un veicot zivju resursu ieguves kontroli, uzrauga arī vēžu ieguvi un tās atbilstību noteikumiem. Naudas sods fiziskai personai par vēžošanas noteikumu pārkāpšanu ir līdz 350 eiro.
Dienestā uzsvēra, ka ir aizliegts ķert vēžus alās vai izdzenot tos no alām vai slēptuvēm. Aizliegts ķert platspīļu vēžus un šaurspīļu vēžus – no 1. oktobra līdz 30. jūnijam, kā arī to mātītes ar redzamiem ikriem – visu gadu.