Dienas notikumu apskats

Ministrija sola, ka RPIVA studentu intereses necietīs, mainīsies tikai nosaukums diplomā

Dienas notikumu apskats

Ungārija imigrācijas likumus padara vēl stingrākus

Daugavas pali: Latgalē vietvaras pagaidām tiek galā saviem spēkiem

Daugavas pali: Latgalē vietvaras pagaidām tiek galā saviem spēkiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Šobrīd no ārpasaules nogriezti divi ciemi Daugavpils novadā, appludināti vairāki ceļi, divi mazdārziņu kooperatīvi, Ilūkstes novadā no vienas saimniecības evakuēti 25 gaļas lopi un lopbarība. Operatīvie un komunālie dienesti glābšanas darbiem ir gatavi un cer, ka neatkārtosies pēdējie lielākie pali, kādi piedzīvoti 2013.gadā.

“Mēs esam gatavi ierasties, kur vajag, un glābt cilvēkus vai dzīvniekus,”  tā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Latgales brigādes vadītājs Česlavas Šmuksts operatīvajā triju pašvaldību ārkārtas situāciju komisijas sēdē apliecināja dienesta gatavību lielu palu vai plūdu situācijā. Pagaidām Daugavas palu ūdeņu ieskautie tiek galā pašu spēkiem.

“Pilskalnes pagastā jau bija situācija, kad bija jāevakuē lopi. Kopumā vēl nav traģiski, bet redzeslokā ir atsevišķas saimniecības. Ceļš Pilskalnes pagasta teritorijā jau ir applūdis, bet daļai iedzīvotāju iespējams braukt pa citu pusi,” stāsta Ilūkstes novada Dvietes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Plone.

Nīcgales pagasta pārvaldes vadītājs Pēteris Stikāns intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja, ka Daugavā ledus pašlaik nekustas un izveidojies neliels ūdens klajums. Šajā zonā atrodas tikai viena māja, turklāt tā ir uzkalniņā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savukārt vairāk māju varētu skart ūdens līmeņa celšanās Sventes pagastā, norādīja tā pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska. Tur pašlaik no pasaules ir nogriezts viens ciems ar 10 mājām, no kurām pastāvīgi apdzīvotas ir tikai divas – tajās atrodas septiņi cilvēki. Vietvara ir sazinājusies ar šiem iedzīvotājiem, bet pagaidām uztraukuma nav. Turklāt viņi šādu situāciju piedzīvo ne pirmo gadu. Pašlaik tur applūduši tikai piebraucamie ceļi.

Tajā pašā laikā pagasta pārvaldē atzīst – ja situācija kļūs sarežģītāka, diez vai tā saviem spēkiem spēs palīdzēt šiem iedzīvotājiem.

Tikmēr Līksnas pagastā bažas ir par Ribaku ciemu, kur jau pašlaik var tikt tikai ar laivu. Tāpat tur ir viena saimniecība ar septiņām slaucamām govīm, un tas nozīmē, ka piens būs jāved ar laivu. Pārvaldes vadītāja Biruta Ozoliņa gan norāda – saimniekiem ir sava laiva un ar šādu situāciju viņi saskārušies jau iepriekš.

Ribaku ciemā gan dzīvo divi skolas vecuma bērni, taču uz mācībām viņi tiek, apliecināja Ozoliņa.

Pali problēmas rada arī Daugavpils novadā – appludināti ceļi, no ārpasaules nogriezti ciemi un appludināti mazdārziņi. Tomēr par kritisku šo situāciju vēl nevar saukt, uzsver novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts, jo ūdens līmenim ir tendence šobrīd kristies.

Kamēr Daugavā ir ledus, ar laivām jebkura palīdzība un evakuācija nevar notikt, ārkārtas gadījumā to var nodrošināt tikai militārie spēki.

Līdz šim evakuāciju neviens iedzīvotājs nav lūdzis.

Operatīvie dienesti seko situācijai dabas apstākļos un Daugavā. Ledus kļuvis irdens, un ir cerība, ka ledus sastrēgumi aizies un pali mazināsies.

Jau ziņots, ka ledus sastrēgumi Daugavā izveidojušies vairāku desmitu kilometru garumā posmā no Daugavpils līdz Pļaviņu HES ūdenskrātuvei. Otrdienas, 7.marta, rītā ūdens līmenis Daugavā Daugavpils apkaimē bija 6,24 metri, kas ir gandrīz par pusmetru zemāk nekā dienu iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti