Daugavā sevišķi strauji ūdens līmenis kāpj Jersikas – Pļaviņu posmā

Piektdienas rītā sevišķi strauji ūdens līmenis Daugavā ir paaugstinājies Jersikas – Pļaviņu posmā, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Plkst. 7.00 no rīta ūdens līmenis bija sasniedzis 88,98 metrus virs jūras līmeņa, bet pie Jēkabpils 80,71 metrs virs jūras līmeņa .

Ap plkst. 3.30 naktī sākās bieza ledus iešana Daugavā pie Pļaviņām, kas izraisīja strauju ūdens līmeņa kāpumu pilsētā. Līdz ar to bija pārsniegta 73,2 metru augstā kritiskā atzīme. Līdz ar to divu stundu laikā ūdens līmenis Pļaviņās bija cēlies par vairāk nekā metru.

Pirms plkst. 9 Daugavā ledus sastrēgums ir apstājies un nekustas. Meteorologi paredz, ka ūdens līmenis pie Pļaviņām piektdien turpinās paaugstināties.

Vēstīts, ka ceturtdienas vakarā un piektdienas rītā attiecībā uz plūdiem uzmanības centrā ir nonākušas Pļaviņas. Tur plūdi ir skāruši pilsētu. Vēl joprojām saspringta un sarežģīta situācija saglabājas Ogrē un Daugavpilī. Glābēji un meteorologi pieļauj, ka situācija vēl vairāk varētu samilzt, kad Daugavā pilnībā būs atplūduši ledus gabali un ūdens masas no Baltkrievijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti