Daugavā pie Zeļķiem ūdens līmenis pakāpies vēl augstāk

Pirmdienas rītā plkst.6 ūdens līmenis Daugavā pie Zeļķu dzelzceļa tilta, kas atrodas starp Jēkabpili un Pļaviņām, sasniedzis 8,4 metrus virs novērojumu stacijas nulles atzīmes, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tas ir augstākais ūdens līmenis, kas šajā vietā reģistrēts. Iepriekšējais rekords bija 8,34 metri 2013. gada 19. aprīlī.

Pēdējās desmit dienās ūdens līmenis kopumā cēlies par vairāk nekā pieciem metriem.

Pie Pļaviņām turpinās ūdens līmeņa svārstības, tas nav bīstami augsts. Pie Jēkabpils ūdens līmenis sācis lēnām paaugstināties, bet augšpus Jēkabpils ūdens līmenis Daugavā pazeminās.

Ogres upē pie Ogres pilsētas ūdens līmenis paaugstinājies līdz 2,66 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, bet pie Ogresgala turpinās lēns ūdens līmeņa kritums.

Lielākajā daļā upju ūdens līmenis pazeminās vai nedaudz svārstās.

Jau ziņots, ka hidrologu vērtējumā sarežģītākā situācija ir Pļaviņu ūdenskrātuvē un augšpus tās, kur lielu ledus sablīvējumu papildina jauni vižņi.

Svētdien pie Aizkraukles novada un Jēkabpils novada robežas, netālu no Pļaviņām, no krastiem izgāja Aiviekste, applūdinot vairāku māju pagalmus, un daži cilvēki arī evakuēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti