Daudzviet Rīgā šogad sašaurinātas brauktuves pie gājēju pārejām

Daudzviet Rīgā šogad sašaurinātas brauktuves pie gājēju pārejām, lai uzlabotu satiksmes drošību, informē Rīgas domes satiksmes departamentā. Vairākas šādas vietas ir Kurzemes prospektā. Pagaidām tajās nav uzstādīti drošības stabiņi, līdz ar to autovadītāji nesteidzas jauno kārtību ievērot, tā novēroja Latvijas Radio. Vietējie iedzīvotāji uzskata, ka tad, ja stabiņus uzstādīs, gājēju pārejas tiešām kļūs drošākas.

Kurzemes prospekta un Kleistu ielas krustojumā, kur vienā virzienā iet divas joslas, netālu ir neregulēta gājēju pāreja, un to drīkst šķērsot tikai pa vienu joslu. Tiem autovadītājiem, kas ieņēmuši kreiso joslu, jāpārkārtojas uz labo – tā norāda nepārtrauktā līnija. Tas paredzēts, lai uzlabotu gājēju drošību – šādi viņiem jāšķērso tikai viena josla. Parasti šādās vietās uz baltās līnijas ir izvietoti stabiņi vai konusi. Bet šeit tas izpaliek. Lielākā daļa autovadītāju šo norādi neievēro un turpina braukt pa ieņemto joslu.

Daudzviet Rīgā šogad sašaurinātas brauktuves pie gājēju pārejām
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Latvijas Radio aptaujātie autovadītāji norāda, ka tas ir atkarīgs no pašiem autovadītājiem un šāds risinājums ir labs, tomēr nepieciešami norobežojošie konusi. Arī satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis stāsta, ka bez tiem no šīs kārtības nav jēgas. Turklāt šādus risinājumus nevajadzētu likt vietās, kur ir intensīva satiksme.

"Šis ir tāds nepabeigts risinājums. Jā, mēs līnijas varam sazīmēt, bet līnijām ir tāda slikta īpašība – snigšanas laikā tās var pazust. Un viss ir atkarīgs no ceļu satiksmes intensitātes. Ja intensitāte ir liela, tad autovadītāji nepaspēs pārkārtoties otrā joslā, tad atkal var rasties konflikta situācijas. Protams, ja satiksme ir intensīva, vislabākais risinājums ir uzstādīt luksoforu," saka Irbītis.

Rīgas domes satiksmes departamentā stāsta, ka luksoforu izbūve ir dārgs un ilgāks process. Tā kā noteikumi vairs neatļauj neregulētas gājēju pārejas vietās, kur vienā braukšanas virzienā ir vairāk par vienu joslu, satiksmes drošības uzlabošana jāveic straujā tempā. Šogad šādā veidā uzlabotas 33 gājēju pārejas. Visās arī plānots uzstādīt drošības stabiņus, atzīst pārstāve Ilze Dimante.

"Pie Mēbeļu nama, kur ir veikti sašaurinājumi, Dzelzavas ielā, Kurzemes prospektā. Ir ļoti daudzas vietas. Jaunums ir Šķērsielā kā slaloms autovadītājiem. Tas ir satiksmes ''mierināšanas'' pasākums. Ar norobežojošiem stabiņiem ir izveidota tā kā slaloma trase autovadītājiem, lai viņi samazinātu braukšanas ātrumu," norāda Dimante.

Tāpat šogad Āgenskalnā izveidota zona, kur maksimālais ātrums ir 30km/h. Šādas zonas ir arī Teikā un plānots nākotnē ieviest arī citviet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti