Dienas ziņas

V. Zelenskis: Krievija pilnīgi noteikti neievēro pamieru

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Daudzviet Latvijā brīdinājums par iespējamiem plūdiem

Daudzviet Latvijā brīdinājums par iespējamiem plūdiem

Visā Latvijā jau vairākas dienas izsludināts brīdinājums par iespējamiem plūdiem. Situācija ir mainīga, pašlaik visbīstamākā tā ir pie Pļaviņām. Krustpils pagastā šodien divi cilvēki evakuēti. Lai gan kopumā situācija nav dramatiska, plūdu draudi saglabājas pie vairākām – gan lielām, gan mazām Latvijas upēm.

Ogres upe šodien ik pa laikam piesaista garāmbraucēju uzmanību. Dažs saka, ka nekādu plūdu risku te neredz, cits tieši pretēji – ka pirms dažām dienām ūdens līmenis esot bijis daudz zemāks.

"Tagad, kad bija lielais atkusnis, aizejam, paskātamies, o, jā, slūžas ir vaļā, ūdens šausmīgi tek, bet ja tādi plūdu brīdinājumi, tad esmu palaidusi garām," sacīja ogrēniete Maruta Spule-Skuja

"Ūdens līmenis upē dabīgi paceļas, jā. Ja esi uzcēlis māju applūstošajā zonā, pats vainīgs," norādīja Igors Martinovs.

"Grūti pateikt, tā situācija ir mainīga. Var redzēt, ūdens ir bijis pacēlies, atkal," sacīja Ivars.

Vietējie iedzīvotāji, kas upi nāk vērot katru dienu stāstīja, ka pašreizējā situācija viņos raisa bažas, jo Ogres upē vižņi vairs neiet prom un ūdens līmenis sāk celties.

Latvijas televīzija sastop kādu makšķernieku, kurš ūdens līmeņa izmaiņām seko katru dienu.

"Nevar saprast, kas būs, jo baigie vižņi sastājušies. Līmenis ir baigi augsts, jo aizvakar vai vakar viss smuki gāja prom, līmenis kritās, bet dēļ tā lielā aukstuma vižņi kaut kā sablīvējušies," sacīja makšķernieks.

"Labi, ka aizgāja tie ledi, kas gāja – ledus gāja 2–3 dienas Jaunajā gadā. Tagad tur ir padziļināts, tāpēc izrāva, aizgāja viss uz Daugavu prom, bez tā situācija būtu daudz, daudz uztraucošāka," sacīja ogrēnietis Andris Romanovskis

Arī oficiālie dati norāda uz mainīgu ūdens līmeni Ogres upē. Vakar tas strauji paaugstinājās, vēlāk kritās. Tikmēr pie Pļaviņām situācija strauji pasliktinājusies. Ledus sablīvējies, no krastiem izgājusi Aiviekste, appludinot māju pagalmus.

"Konstatēts, ka ir applūdusi vienstāva dzīvojamā māja un tajā atrodas 4 cilvēki. Ugunsdzēsēji-glābēji ar laivas palīdzību evakuēja 2 cilvēkus, bet vēl 2 cilvēki no evakuēšanās atteicās," skaidroja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Ilze Dāme-Birziņa.

Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā stāsta, ka iespējamu plūdu dēļ dzeltenais brīdinājums pašlaik izsludināts vairākās Latvijas vietās. Un dienests ir gatavs vajadzības gadījumā strauji reaģēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti