Daudzviet Kurzemē un Vidzemē otrdien īpaši apgrūtināta braukšana

Otrdienas rītā sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, daudzviet Kurzemē un Vidzemē aizputinājumu dēļ ir īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi, informēja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

LVC pārstāve Anna Kononova par ceļiem ar īpaši apgrūtinātu braukšanu
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 127 "Latvijas Autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības. 

Apgrūtināta braukšana Kurzemē un Vidzemē

Uz valsts galvenajiem autoceļiem īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi:
 
•    Tallinas šoseja (A1) visa maršruta garumā;
•    Vidzemes šoseja (A2) no Rīgas līdz Līgatnei;
•    Valmieras šoseja (A3) no Murjāņiem līdz Braslas tiltam;
•    Rīgas apvedceļš (Baltezers–Saulkalne) (A4) visa maršruta garumā;
•    Rīgas apvedceļš (Salaspils–Babīte) (A5) visa maršruta garumā;
•    Daugavpils šoseja (A6) no Rīgas līdz Saulkalnei;
•    Bauskas šoseja (A7) no Rīgas līdz Dimzukalnam;
•    Jelgavas šoseja (A8) no Rīgas līdz Olainei;
•    Liepājas šoseja (A9) no Rīgas līdz Kaģiem un no Apšupes krustojuma līdz Kalvenei;
•    Ventspils šoseja (A10) no Rīgas līdz Usmai.
 
Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana visā Latvijā. Īpaši apgrūtināta braukšana pa reģionālajiem un vietējiem autoceļiem ir Daugavpils, Valmieras, Krāslavas, Dobeles, Kuldīgas, Rīgas, Saldus, Tukuma un Talsu apkārtnē. 

Ceļu uzturēšanas darbi tiek veikti prioritārā secībā, sākumā strādājot uz galvenās, tad reģionālās un pēc tam uz vietējās nozīmes autoceļiem. LVC uzsvēra, ka uzturēšanas darbu mērķis ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, taču ar tiem nevar novērst ziemu.

Pēc snigšanas beigām valsts galvenie autoceļi no sniega ir jānotīra trīs stundu laikā, savukārt uz mazāk noslogotiem ceļiem šiem darbiem tiek dots līdz pat 24 stundām. Ceļi ar grants segumu ziemā tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu.

Rīgā vietām apgrūtināta braukšana

Aizvadītajā naktī Rīgā sasnidzis ap septiņiem centimetriem sniega, un vietām uz brauktuvēm veidojas sniega putra, kas apgrūtina braukšanas apstākļus. Pēc snigšanas satiksme pilsētas ielās ir lēnāka nekā ierasts. Tas ietekmē arī sabiedriskā transporta kustību. "Rīgas satiksme" ziņo, ka šobrīd autobusi un trolejbusi brauc ar kavējumiem līdz 35 minūtēm, savukārt tramvajiem kavējumu praktiski nav.

Brauktuvju tīrīšana norit prioritāri, sākot ar pilsētas maģistrālajām ielām, tiltiem, pārvadiem un veloceļiem. To tīrīšana un kaisīšana veikta naktī un turpinās arī šobrīd, kā arī tiks atkārtota dienas laikā. Apkaimju ielas ar mazāk intensīvu satiksmi attīra pēc nepieciešamības, un uz tām ir pieļaujama neliela sniega kārta. Tāpat norit gājēju pāreju, sabiedriskā transporta pieturvietu un "Rīgas satiksmes" autostāvvietu attīrīšana no sniega.

Vietām pārvietošanās var būt apgrūtināta, jo uzturēšanas darbi norit pakāpeniski. Vietās, kas ir notīrītas, pēc neilga laika var izveidoties jauna sniega sega vai apledojums.

Autovadītājus gan Rīgā, gan reģionos aicina savlaicīgi plānot pārvietošanas maršrutu un rēķināties, ka ceļā var nākties pavadīt ilgāku laiku nekā ierasts. Rīgā autovadītāji aicināti izvēlēties sabiedrisko transportu – otrdien, 13. decembrī, uzrādot kontrolieriem automašīnas reģistrācijas apliecību, sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas.

Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā, kur ietves šoziem kopj pašvaldība, otrdien ietvju mehanizētu tīrīšanu sāka plkst. 4.00. Ietvju tīrīšanā iesaistās 32 tehnikas vienības, kā arī strādnieku brigādes, kas Vecrīgā veic ietvju attīrīšanu ar rokām. Atkārtota ietvju tīrīšana tiks veikta atkarībā no laika apstākļiem.

Lai ietvju tīrīšana noritētu raiti un bez aizķeršanās, pašvaldība aicina nenovietot ietvju vidū elektriskos skrejriteņus, kā arī neatstāt uz ietvēm citus šķēršļus, kas traucē pārvietoties mehanizētajai tehnikai. Katrs nepareizi novietots skrejritenis vai cits šķērslis būtiski aizkavē ietvju attīrīšanas darbus un ietekmē to kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti