Dienas ziņas

Atgriežas Preiļos un attīsta boksa tradīcijas

Dienas ziņas

Alekšupītes ūdenskrituma ziemas romantika

Daudzviet baudīt ziemas priekus ir bīstami

Daudzviet baudīt ziemas priekus ir bīstami

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aukstā un sniegota ziema šogad liek mesties sportiskās un priekpilnās aktivitātēs, tomēr daudzviet ziemas prieku baudīšanai nav piemērotas infrastruktūras. Arī mazie dobelnieki jau trešajā paaudzē kā slidkalniņu izmanto dabisko kalnu, kur, traucoties lejā ar ragaviņām, ceļā ir gan koki, gan akmeņi, bet lejā sagaida upe.

Iestājoties īstai ziemai, vienā no Dobeles dzīvojamajiem kvartāliem, tā sauktajos Čerjomuškos, oficiālais bērnu laukums kļuvis pavisam tukšs, bet bērnu balsis jau iztālēm dzirdamas no tuvējā kalniņa.

"Tie lielie jau nav izbaudījuši ziemu pēdējos trīs gadus. Tagad beidzot uzsniga sniegs un var ziemas priekus izbaudīt," saka dobelniece Inta.

Ar ragaviņām, šļūcampaliktņiem vai vienkārši plēvēm lejup laižas gan lielāki, gan mazāki, un dažkārt arī kāds pieaugušais nav spējis atturēties no vēlmes nošļūkt pa kalnu. Par drošu šo dabiski izveidojušos atpūtas vietu gan nosaukt grūti. Ziemas prieku baudītāju ceļā ir gan koki, gan akmeņi, bet lejā sagaida upe, kas filmēšanas brīdī vēl nemaz nebija aizsalusi.

"Tas viss ir jāizrunā sākumā ar vecākiem, un arī pašam jāizvērtē, vai es varu tur iet vai nevaru," uzskata Inta.

Satiktie pieaugušie teic, ka šī vieta ziemas prieku baudītājiem iecienīta jau vismaz trīs paaudzēs.

"Vecāki mobilizējas. Stāvam pie upes un gaidām, kad bērns nobrauks ar ragaviņām, jo ziema ir tik, cik viņa ir," saka vecmāmiņa Anna.

Bērni stāsta, ka drošāks dabiskais kalns esot Ķestermežā, bet tas esot pārāk tālu, tāpēc braucot tepat, bet cenšoties uzmanīties, lai neieslīdētu upē.

Kā atzīst Dobeles un apkārtnes slimnīcā, dažkārt gadoties, ka vizināšanās no kalna beidzas traumatoloģijas nodaļā, tomēr tas nenotiekot bieži un traumas neesot smagas. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) gan brīdina, ka veiksme vienmēr nepavada.

"Smagākajās situācijās ir gūtas galvas traumas, muguras, astes kaula, krūšu kurvja traumas, kā arī kājas lūzums. Jāatzīmē, ka bīstamākās situācijas izveidojas tad, kad mazais bērns ir nobraucis no paaugstinājuma un atsities pret kādu cietu priekšmetu," brīdina NMPD pārstāve Inga Vītola.

Labiekārtotu un drošu kalnu ziemas prieku baudīšanai Dobelē gan nav.

"Tā aktīvā atpūta pie dabas ar to jau arī ir pievilcīga, ka tā ir pilna komunikācija ar dabu. Tāds labiekārtots slidkalniņš, kur nošļūkt netraucēti, mums nav, un, godīgi sakot, arī neplānojam un neredzam nepieciešamību tādu veidot," norāda Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks.

Izpilddirektors gan sola aizbraukt līdz iecienītajai vietai un palūkot, vai iespējams ko uzlabot. Tikmēr Iecavas novadā, kur situācija ir pat vēl bīstamāka, jau rasts vienkāršs, bet tomēr apdraudējumus mazinošs risinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti