4. studija

4. studija

4. studija

Ceturtā studija

Daudzstāvu mājas iemītnieki nevar vienoties, kā iztērēt 25 tūkstošus eiro

Daudzstāvu mājas iemītnieki nevar vienoties, kā iztērēt 25 000 eiro

Rīgā, Imantā, Dubultu ielas 7. nama iedzīvotāji ir pārliecināti, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” nelietīgi vēlas iztērēt naudu, kas uzkrāta mājas fondā. Tie ir vairāk nekā 25 000 eiro, savukārt uzņēmums skaidro, ka tikai pašiem iedzīvotājiem jāvienojas, kādiem tieši remontiem ir jāizmanto šī uzkrātā summa, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

Raidījumā vērsās nama iedzīvotājs, kurš esot arī mājas vecākais, stāstot, ka “Rīgas namu pārvaldnieks” patvaļīgi vēlas izremontēt nama kāpņu telpas, nevis nomainīt stāvvadus, kā vēlas daļa iedzīvotāju.

Jautājums par to, kā būtu iztērējams mājas uzkrājuma fondā esošais finansējums remontdarbiem, izraisa asas diskusijas.

“Mums piedāvāja kosmētisko remontu. Iedzīvotāji negrib. Iedzīvotāji grib caurules un flīzes,” apgalvoja mājas iedzīvotāja Ņina.

“Kosmētisko remontu viņiem ir vieglāk uztaisīt. Pavicināji ar otu, pastaigāji, pavicināji atkal ar otu, 23 tūkstošus saņēmi un aizgāji. Bet galvenie darbi, kas mums nepieciešami, ir galveno stāvvadu nomaiņa un dvieļu žāvētāju nomaiņa. To mums vajag!” apgalvoja mājas iedzīvotāja Tatjana.  

Mājā ir arī parādnieki, kuriem mājas nākotne neinteresē. Bet pārējie par apsaimniekošanu kārtīgi maksā “Rīgas namu pārvaldniekam”. Pērn namā nekas neesot darīts, jo cilvēki krājuši naudu vērienīgākiem darbiem.

Iedzīvotāji, kuri atbalsta kosmētisko remontu kāpņu telpās, stāsta, ka stāvvadu nomaiņa nemaz nebūtu iespējama, jo daļa dzīvokļu neesot apsaimniekoti un tie varot radīt grūtības pilnvērtīgiem darbiem.  

SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" Komunikācijas nodaļas vadītājs Krists Leiškalns  informēja, ka kāpņu telpu remonts šai mājai ir plānos no 2016. gada. “Katru gadu “Rīgas namu pārvaldnieks” iedzīvotājus aicina iepazīties ar pārvaldīšanas plānu. Un jāsaka, aizvadītajā gadā uz rēķinu otrām pusēm mēs aicinājām iepazīties ar šiem remontdarbiem un lemt par šo remontdarbu prioritāro secību,” stāstīja Leiškalns.

“Ņemot vērā domstarpības starp dzīvokļu īpašniekiem par darbiem, kuri būtu jāveic prioritārāk, kuri būtu jāveic pēc tam, šobrīd namu pārvaldnieks  ir sācis procedūru, lai sāktu iedzīvotāju aptauju, lai precizētu, kurus darbus veikt pirmos. Jebkuri darbi ir jāveic ar kopības pārākumu, gan šajā gadījumā vai arī ar iepriekš plānotajiem darbiem,” norādīja Leiškalns.

No “Rīgas namu pārvaldnieka” saņemts solījums, ka tikai no pašiem Dubultu ielas 7. nama iedzīvotājiem ir atkarīgs, kādi darbi tiks veikti. Satiktie ļaudis dedzīgi salīdzina savu īpašumu ar blakus esošajām mājām, kur viss ir smukāk un darbi jau sen kā veikti. Diemžēl pašu starpā mājā, kurā dzīvo teju 60 ģimenes, komunikācijas trūkums pagaidām spēlē galveno lomu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti